Monika Olejnik próbowała bronić społeczności LGBT w rozmowie z rzecznikiem sztabu Andrzeja Dudy. W pewnym momencie doszło do mocnej wymiany zdań.. (zdj. il.) YouTube/Uwaga! TVN / Kropka nad i TVN (screen)Źródło: (zdj. il.) YouTube/Uwaga! TVN / Kropka nad i TVN (screen)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Czerwca 2020

Zaskakująca awantura w programie "Kropka nad i". Monika Olejnik broniła TVN przed atakami, "niech nas pan nie poucza"

Monika Olejnik próbowała bronić społeczności LGBT w rozmowie z rzecznikiem sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adamem Bielanem, który był gościem jej programu. Sprawa dotyczy ostatnich wydarzeń. Chodzi o skandaliczne wypowiedzi i nagonkę na to środowisko ze strony polityków PiS, a nawet samego prezydenta RP. W pewnym momencie doszło do mocnej wymiany zdań. "Niech nas pan nie poucza" - mówiła podczas kłótni dziennikarka.

Rozmowa Moniki Olejnik z Adamem Bielanem w programie "Kropka nad i" na antenie TVN dotyczyła głównie tematu zbliżających się wyborów prezydenckich, ale dotykała także ostatnich wydarzeń i skandalicznych wypowiedzi polityków pod adresem społeczności LGBT. Dziennikarka starała się bronić osób nieheteronormatywnych i ich praw. Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy próbował zaś wstawić się za słowami prezydenta oraz innych polityków PiS. Ostatecznie prowadząca pokłóciła się ze swoim gościem.

Zatrważające sceny w Gdyni. Nie można podchodzić do okien ani opuszczać domów, co się dzieje?Zatrważające sceny w Gdyni. Nie można podchodzić do okien ani opuszczać domów, co się dzieje?Czytaj dalej

Monika Olejnik i mocne starcie z Adamem Bielanem. "Niech nas pan nie poucza"

- Rozumiem, że mamy kampanię wyborczą i telewizja TVN chce pomóc kandydaturze Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda nie mówił nic o tej grupie (LGBT - red.), nie szczuł wobec nikogo. Nasz obóz jest przeciwny adopcji dzieci przez homoseksualistów i legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych - przekonywał Adam Bielan w programie Moniki Olejnik na antenie TVN. Jak przyznał rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, temat LGBT powrócił, ponieważ "mamy kampanię wyborczą".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał
2. Jutro wprowadzają bezwzględny zakaz na północy Polski. Jest potwierdzenie urzędu

- To, co państwo mówią na temat społeczności LGBT, to dehumanizacja ludzi. Chciałam panu powiedzieć, że słusznie Katarzyna Kolenda-Zaleska zrobiła, wyłączając pana Żalka, ponieważ nie można pozwolić na to, żeby niszczyć innych ludzi przez szczucie. Proszę posłuchać, co dzisiaj mówiły mamy przed Pałacem Prezydenckim do prezydenta Andrzeja Dudy, który rozpoczął akcję szczucia - mówiła Monika Olejnik.

- Prezydent Duda nie szczuje na żadnych ludzi, ale sprzeciwia się postulatom legalizacji małżeństw homoseksualnych - odpowiedział Bielan, starając się bronić prezydenta. Między politykiem a prowadzącą z każdą kolejną minutą dochodziło do coraz większych spięć. - Wciska pan ludziom kity - stwierdziła w pewnym momencie Olejnik. - Świetny komentarz obiektywnego dziennikarza - odparł Bielan.

Adam Bielan po tej wypowiedzi dodatkowo zarzucił stacji TVN m.in. "nierzetelność" oraz "wspieranie kandydata opozycji", a także rzekomą nagonkę na obecną władzę. - Nie przypominam sobie, żebyście państwo relacjonowali tak 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej, nie patrzyliście tak władzy na ręce - oznajmił Adam Bielan. Po tej wypowiedzi kłótnia wybuchła na nowo i zrobiło się gorąco. Padły mocne słowa ze strony Moniki Olejnik. - Tak, to może sobie pan przypomni sobie sprawę takiego znanego sędziego, na którym oparliście swoją kampanię? A to nasi dziennikarze opisali tę aferę. A może zobaczy pan słynną konferencję premiera Donalda Tuska w Boże Ciało? A kto opisał aferę z tzw. świętowania urodziny Adolfa HItlera? Niech Pan nas nie poucza - odpowiedziała dziennikarka.

Bielan nie odpuścił i ponadto postanowił zaatakować polską korespondentkę Reutersa. - Ta pani napisała fałszywą relację z Warszawy, a potem wszystkie zachodnie media przedrukowały tę notkę. Pani redaktor, przecież zna Pani te mechanizmy. Ona ostatnio puściła fake-newsa o budowie Fortu Trump - mówił Bielan, próbując przekonać Olejnik do swoich racji.
 
 
ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotowuje prezent dla tysięcy matek. Będą miały prawo do wysokiego świadczenia
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Wesele skończyło się ogniskiem koronawirusa. Sytuacja jest trudna, a będzie tylko gorzej

Źródło: WP / Onet / TVN