Monika Olejnik na łamach Wyborczej opublikowała swój list do Jarosława Kaczyńskiego.. YouTube/Uwaga! TVNŹródło: YouTube/Uwaga! TVN
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Kwietnia 2020

Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie

Monika Olejnik na łamach Wyborczej opublikowała swój list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym przywołuje słowa jego brata Lecha. Zarówno przytoczone słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, jak i cały zamieszczony list Olejnik, odnoszą się do wyborów i dokonywania zmian w prawie wyborczym na krótko przed nimi. Z powodu epidemii wybory mogłyby zostać przełożone na inny, późniejszy termin. Rząd planuje przeprowadzić je w formie głosowania korespondencyjnego, co wzbudza wiele wątpliwości.

"Chyba w PiS-ie o tym nie pamiętacie, więc przypomnę, co mówił Lech Kaczyński o zmienianiu prawa wyborczego krótko przed wyborami" - zaczyna swój artykuł dziennikarka.

Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowcówPrzełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowcówCzytaj dalej

Monika Olejnik za pośrednictwem listu zwraca się do Kaczyńskiego. "Ciągle powołuje się pan na brata. A pamięta pan, co on mówił?"

W liście Olejnik do Kaczyńskiego, opublikowanym na łamach Wyborczej, dziennikarka zwraca się bezpośrednio do prezesa. Krytykuje jego postawę wobec wyborów prezydenckich i zmian dokonywanych w prawie wyborczym. Redaktor przypomina także, co o takim postępowaniu sądził jego śp. brat Lech.

"Panie prezesie, piszę do pana ponownie, ponieważ mam wrażenie, że nie czytał pan mojego poprzedniego listu. Nadal nie jest pan w stanie ocenić tego, co się dzieje w Polsce i na świecie, i upiera się pan przy wyborach korespondencyjnych?" - zaczyna swój list.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców
2. Mężczyzna na kwarantannie wszedł do metra. Zamknięta stacja w centrum. Pociągi nie kursują przez Śródmieście

"Panie prezesie, czy pan pamięta, co mówił pana brat w marcu 2009 r., kiedy PO chciała zmienić wybory do europarlamentu na dwudniowe?" - pyta prowokująco Olejnik. "Pana brat stwierdził wtedy: „Zdecydowanie krytycznie należy oceniać zmiany prawa wyborczego na krótko przed wyborami” – i zaskarżył nowelę do Trybunału Konstytucyjnego" - przypomina. "Ministrem w jego kancelarii był wtedy Andrzej Duda, który też chyba zapomniał o tym, że mówił identycznie jak jego szef. A teraz jest za wyborami korespondencyjnymi" - czytamy.

Myliście, że tym razem Kaczyński odniesie się w jakiś sposób do słów Olejnik i odpowie na jej list?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”
  5. Polski kardynał wezwał duchownych do oddania pensji. “Jałmużna tylko ze swoich, powinna zaboleć"
  6. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości

Źródło: wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News