Monika Kurska Jacek Kurski Joanna Kurska. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Sierpnia 2020

Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Monika Kurska w ostatnich latach miała nie najlepszą sytuację finansową. Podczas rozwodu Jacek Kurski próbował to wykorzystać. Zaskakujące doniesienia w sprawie byłej żony prezesa TVP obiegły media. Okazuje się, że początkowo Kurscy nie rozstawali się w przyjaznych stosunkach.

W ostatnich dniach miał miejsce ślub Jacka i Joanny Kurskich. Zakochani pobrali się w krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach. Nie był to pierwszy raz, kiedy państwo młodzi wypowiadali słynne "tak". Oboje są już po pierwszych rozwodach. Miłość nowożeńców została ukazana całej opinii publicznej. Przedstawiciele prasy dokładnie relacjonowali przebieg ceremonii. Warto podkreślić, żę poprzednie związki wywołały niemały problem dla znanej pary. Unieważnienie małżeństwa odbywa się jedynie za zgodą władz kościelnych. Dzięki zaangażowaniu polskich biskupów były prezes TVP dopiął swego.

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

Monika Kurska nie miała pieniędzy na rozwód? Jacek Kurski groził przeniesieniem sprawy

Przypomnijmy, że w hucznym przedsięwzięciu udział wzięła rodzina Jacka i Joanny Kurskich oraz najbliżsi współpracownicy prezentera telewizyjnego. Wśród gości mogliśmy zauważyć nie tylko Danutę Holecką czy Michała Adamczyka. Państwa młodych odwiedził też Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki, Beata Szydło oraz Dominik Tarczyński. Chwilę po sformalizowaniu związku Kurscy udali się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na Wawel, gdzie oddali hołd nieżyjącej parze prezydenckiej.

TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieTVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieCzytaj dalej

Poprzedni ślub Jacka Kurskiego odbył się w trybie cywilnym. W 1991 roku sformalizował on swoją miłość do Moniki Kurskiej. Byli małżonkowie doczekali się też potomstwa, które w ostatnim czasie wywołało skandal ujawniony przez "Gazetę Wyborczą". "Wirtualna Polska" wskazywała, że pierwsze rozwodowe żądania miał składać ówczesny działacz Prawa i Sprawiedliwości. Po przegranych wyborach do europarlamentu, w których były prezes TVP startował z list PiS-u, Monika Kurska wniosła o orzeczenie winy swojego ówczesnego męża. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Gratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochód
 

Monika Kurska, jak wskazuje "Wirtualna Polska", miała oczekiwać uznania winy Kurskiego w procesie rozwodowym. Były mąż kobiety miał zareagować w stanowczy sposób. Medium wskazuje, że zagroził swojej żonie przeniesieniem sprawy do Brukseli, w której kiedyś mieszkali na emigracji. Sytuacja ta oznaczałaby o wiele większe koszty dla Kurskiej. "Wirtualna Polska" deklaruje, że nie było jej stać na wzrost wydatków procesowych. Doprowadziło to do zakończenia sprawy w zgodzie. Wyjaśnijmy, że po zamknięciu sprawy rozwodowej oboje utrzymali koleżeńskie stosunki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Samochód wjechał w grupę turystów. Są ciężko ranni. Druzgocące zdarzenie w europejskim mieście

Źródło: [Wirtualna Polska]