Monika Jaruzelska. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Grudnia 2019

Monika Jaruzelska pierwszy raz tak szczerze o swoim dzieciństwie i pochodzeniu. Nie bała się pytań hejterów

Monika Jaruzelska, jako córka znienawidzonego przez sporą część Polek i Polaków generała, nie miała łatwego życia. Dziś realizuje się jako dziennikarka, prowadząc program "Towarzyszka Panienka". W ostatnim odcinku postanowiła odpowiedzieć na pytania internautów. Również te trudne.

Jaruzelska odpowiadała na pytania obserwujących ją osób - nie tylko tych przyjaźnie do niej nastawionych. Niektórych nurtowały bardzo prozaiczne kwestie jak to, co dziennikarka robi w wolnym czasie. Niektóre pytania były nawet zabawne, np. czy prezenty przynosił jej Święty Mikołaj.

Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego rokuNikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego rokuCzytaj dalej

 - Prezenty pod choinkę dostawałam od św. Mikołaja, a Dziadek Mróz przychodził w Nowy Rok - odpowiedziała.

Internautów nurtowała również kwestia jej nazwiska i to właśnie jemu, poświęcona była znaczna część odcinka.

Monika Jaruzelska o problematycznym nazwisku

- Staram się radzić ze swoim nazwiskiem, które rzeczywiście bywa trudne. Ale też wiem, że jest bardzo wiele osób, których szacunek do mojego ojca i sympatie przeniosło na mnie. I też im bardzo dziękuję. Ale tez rozumiem tych, dla których pewne lata wtedy kiedy krajem rządził mój ojciec były trudne i też tą niechęć na mnie przeniosły. Rozumiem to i szanuje, ale ze względu na świąteczny stół nie będę tego szerzej komentować - powiedziała.

Jaruzelska pokusiła się również o pewną anegdotę. Przyznała, że nigdy nie rozważała zmiany nazwiska i że jest z nim pogodzona. Swego czasu posiadała jednak trzy dowody osobiste i czuła się jak James Bond swoich czasów. Jeden był autentyczny, drugi na nazwisko jej babki a trzeci - na zmyślone.

- Nazwiska swojego w każdym razie nigdy nie chciałam zmienić, chociaż wiedziałam, że od 1981 roku jest to trudne nazwisko. Ale wiedziałam już wtedy, będąc młodą osobą, że zmiana nazwiska powodowałaby, że ja bym nigdy nie skonfrontowałabym się ze swoją tożsamością. A do tej tożsamości należy to czyją jestem córką i jakie nazwisko noszę. A uciekając przez swoją tożsamością, będziemy przed nią uciekać całe życie – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

3. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji

4. Tadeusz Rydzyk z okazji świąt dziękuje za datki. "Jedyne radio na cały świat"

5. Uratowane tygrysy nie miały przeżyć. Wstrząsające Informacje o zoo w Dagestanie

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak