Moneta. (Zdj. Il. ) ; BiznesInfoŹródło: (Zdj. Il. ) ; BiznesInfo
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Września 2020

Masz taką 2-złotówkę w portfelu? Może być warta nawet kilka tysięcy złotych

Moneta o nominale 2 zł. jest warta o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Ekspert wyjaśnił, co sprawia, że tak zwane drobniaki są wyceniane nawet na kilka tysięcy złotych. Warto się zainteresować i dokładnie sprawdzić portfele.

W mediach społecznościowych nie brakuje ofert w sprawie niestandardowych pieniędzy. Moneta o niskim nominale może zostać sprzedana za kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. Kolekcjonerzy są zainteresowani nawet najmniejszym odstępstwem od normy. Największe portale zachęcają Polaków, by przejrzeli zawartość swoich portfeli i starych skarbonek. Warto też dopytać o monety swoich dziadków oraz babcie. Ich dawne klasery mogą skrywać prawdziwe skarby.

Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychKupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychCzytaj dalej

Moneta o nonimale 2 zł. może mieć wartość nawet kilku tysięcy złotych

Moneta o niskim nominalne może zainteresować niejednego kolekcjonera. Nawet najdrobniejsze detale mogą znacznie podnieść wartość pieniądza. Wiele wskazuje na to, że kolekcjonerzy są gotowi zapłacić nawet 20 tysięcy złotych za wszelkie odstępstwa, jakich można się dopatrzyć na tak zwanych drobniakach. Jeden z ekspertów wyjaśnił w rozmowie z Money.pl, co pływa na wysoką wartość pieniądza. Jednym z głównych czynników jest stopień uszkodzenia, wiek pieniądza oraz jego stan.

Jarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałJarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałCzytaj dalej

Moneta zawierają destrukty nadaje się na licytacje. Znaleziska można licytować na platformie Allegro. Warto też zanieść je do zakładów numizmatycznych, by zasięgnąć rady eksperta. Rozmówca portalu Money.pl przedstawiła wyjątkową monetę o nonimale 2 zł. - Monety w jakiś sposób błędnie wybite podczas produkcji, np. z przesuniętym stemplem, orłem do góry nogami, takie rzeczy też się przekładają na cenę i to dość wyraźnie. Zamiast zwykłej monety mamy pieniądz za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych - deklaruje Damian Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego dla Money.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Ze zwykłego puree ziemniaczanego zrobiła jesienny majstersztyk kulinarny. Wszystko za sprawą 2 dodatkowych składników
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Moneta uszkodzona nawet w najdrobniejszy sposób może zaciekawić kolekcjonera. W przypadku Marciniaka, najdroszy destruk został odnaleziony na nominale 2 zł. - Najdroższy "destrukt" jaki mieliśmy, to była uszkodzona 2-złotówka. Podkładka montażowa wpadła pod stempel, została wmontowana, taka moneta wystawiona na aukcję osiągnęła cenę 2,5 tys zł - wskazywał rozmówca Money.pl. Przypomnijmy, że podobna sytuacja ma miejsce z 10-groszówką z 1973 roku. Tak zwany drobniak nie posiadał znaku mennicy, co podniosło jego wartość do około 20 tysięcy złotych.

Orzecznicy w Orzecznicy w "cudowny" sposób uleczyli dziecko zdalnie. Skandaliczne doniesieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo ponad 14 tys. Polaków dostanie specjalne wezwania. Powód będzie zaskoczeniem
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Źródło: [Money.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News