Moneta. (zdj. Il. ) ; Pixabay/_Alicja_Źródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Września 2020

Lepiej przeszukajcie kieszenie. Za niepozorną 10-groszówkę dostaniecie 20 tys. zł

Moneta o wartości 10 groszy może zostać sprzedana nawet za 20 tysięcy złotych. Dlaczego tak się dzieje? Ekspert wskazał, na co należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania zawartości naszych portfeli. Warto się zainteresować, ponieważ możemy siedzieć na istnej fortunie.

"Wirtualna Polska" uświadamia Polki i Polaków, by dokładnie sprawdzili stare skarbonki, nieużywane portfele lub zapytali o niej swoich dziadków lub babcie. Moneta o niskim nominalne może zainteresować niejednego kolekcjonera. Nawet najdrobniejsze detale mogą znacznie podnieść wartość pieniądza. Wiele wskazuje na to, że kolekcjonerzy są gotowi zapłacić nawet 20 tysięcy złotych za wszelkie odstępstwa, jakich można się dopatrzeć na tak zwanych drobniakach.

Obrazy WTV"The Voice of Poland": Sytuacja, jakiej jeszcze nie było. Jurorka zawstydziła na wizji Edytę Górniak - o co chodzi?Czytaj dalej

Moneta o wartości 10 groszy może przynieść nam istną fortunę

Właściciel antykwariatu numizmatycznego w Warszawie powiedział, jaką wartość może mieć moneta o niskim nominale. Warto sprawdzić własne portfele, bo nawet za 10-groszówką mogą kryć się wielkie pieniądzę.- Takich przykładów jest sporo, w katalogu październikowej aukcji będziemy mieli chociażby 10-groszówkę z 1973 r. bez znaku mennicy, której wartość szacujemy w przedziale 15-20 tys. zł. Mowa o najrzadszej monecie obiegowej PRL, która poprzez ten całkowicie niepozorny detal konsekwentnie drożeje w kolekcjonerskim obiegu - informuje "Wirtualną Polskę" Michał Niemczyk.

Samotne matki mają szansę na dodatkowe pieniądze. Bardzo ważne informacje, jak otrzymać dodatek do zasiłku rodzinnegoSamotne matki mają szansę na dodatkowe pieniądze. Bardzo ważne informacje, jak otrzymać dodatek do zasiłku rodzinnegoCzytaj dalej

Ekspert wskazywał, że wraz z biegiem czasu, rośnie wartość wyjątkowej monety. Niezwykle ważny jest też sposób przechowywanie wartościowych pieniędzy. - Pięć lat temu kosztowała około 7-8 tys. zł, obecnie egzemplarze zachowane w idealnym stanie osiągają cenę kilkunastu tysięcy złotych. Z jednej strony można powiedzieć, że to zarobek jedynie rzędu kilku tysięcy złotych, z drugiej trudno wskazać na rynku lokatę, która w horyzoncie pięcioletnim niemal podwoi nasz wkład - komentuje dla "Wirtualnej Polski" Michał Niemczyk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłości
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Moneta o wartości 10 groszy może przynieść nam nawet 20 tysięcy złotych zysku. Dla wielu wiadomość ta może wydawać się żartem, jednak warto nie lekceważyć informacji, które mogą pomóc nam w znacznym wzbogaceniu się. Warto też sprawdzić liczne ogłoszenia, jakie są umieszczane na platformie Allegro. Możemy znaleźć tam ogrom ofert z uszkodzonymi lub pamiątkowymi pieniędzmi. Wartość niektórych okazów sięga od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi ze strony Michała Niemczyka – niemczyk.pl

Moneta

Kto z Was nie oglądał Kto z Was nie oglądał "Pszczółki Mai"? Niemal nikt nie zna mrocznej historii, stojącej za jedną z najpopularniejszych bajek w PolsceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiek emerytalny do zmiany. Polacy powiedzieli, czego chcą, teraz czas na ruch polityków
  2. Koronawirus w warszawskiej parafii. Wierni muszą zgłosić się do sanepidu
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Źródło: [Wirtualna Polska]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News