Moneta. (zdj. Il. ) ; Pixabay/_Alicja_
Źródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Października 2020

W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać

Niepozorna moneta może znajdować się w naszych mieszkaniach. Niewielu wie, gdzie szukać wartościowych "drobniaków". Tymczasem sklepy numizmatyczne skupują okazy za wielkie kwoty. Warto się zainteresować i sprawdzić, gdzie szukać prawdziwych skarbów.

Coraz częściej słyszymy zaskakujące wiadomości w sprawie skarbów. Nawet moneta dopuszczona do codziennego użytku, może być warta krocie. Doniesienia o "niezwykłych" i "drogich" drobniakach mogą wydawać się żartem lub sposobem na pozyskanie dodatkowych odbiorców dla portali internetowych. Dziennikarze "Wirtualnej Polski" postanowili skonsultować się z właścicielem antykwariatu numizmatycznego. Michał Niemczyk, bo o nim mowa, wyjaśnił, na co należy zwracać uwagę. Najmniejszy destrukt może zainteresować zapalonego kolekcjonera. Wielu jednak popełnia wiele błędów, które obniżają wartość monet z kilku tysięcy nawet do kilku złotych.

Mateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoMateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoCzytaj dalej

Niepozorna moneta może być wszędzie. Sprawdźcie portfele, klasery, a nawet stoły

Każdy, kto jest zainteresowany aukcjami oraz ofertami dotyczącymi monet, powinien sprawdzić grupy, utworzone w mediach społecznościowych. Jedną z nich jest facebookowe forum "Antyki-Starocie Giełda Staroci". Kolejnym miejscem jest platforma Allegro. Na własną rękę możemy zaobserwować, jakie monety interesują kupców oraz co wyróżnia je spośród innych pieniędzy. Michał Niemczyk w rozmowie z "Wirtualną Polską" donosi, że ważne są wszelkie odstępstwa oraz destrukty. Jeden z nich został zaobserwowany na 10-groszówce z czasów PRL-u. Nie wybito na niej znaku mennicy. Kluczową rolę odgrywa również wiek i sposób przechowywania monety.

Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędząZnienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędząCzytaj dalej

"Wirtualna Polska" po skonsultowaniu się z ekspertami, przekazała, że monety możemy znaleźć w pudełkach po butach, pod wersalkami, szafami, a nawet pod parkietem. Warto też dokładnie sprawdzić zawartość portfeli oraz starych klaserów. O pomoc w poszukiwaniach można poprosić nasze babcie i dziadków. Zdaniem Michała Niemczyka nagły skok cen złota podniósł ceny wartościowych monet nawet o 20%. Dziennikarze medium przedstawili też historię mężczyzny, który zgłosił się do właściciela sklepu numizmatycznego. W nodze jego stołu znajdowały się wyjątkowo drogie monety. - Stół okazał się na tyle ciężki, że jedna z drewnianych nóg nie wytrzymała i, wyłamując się, uwolniła obfity wysyp kosztowności: rzadkich złotych monet, kieszonkowych zegarków i archiwalnych notatek sprzed wojny. Kiedyś za ich posiadanie groziłoby zesłanie - powiedział w rozmowie z "Wirtualną Polską" Michał Niemczyk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Były hitem PRL-u, mówiło się na nie "oszukane schabowe". Kotlety z mortadeli do dziś mają swoich wiernych fanów, którzy chętnie do nich wracają
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Niepozorna moneta może mieć nominał kilku złotych lub kilku groszy. Każdy, kto znajdzie ciekawy okaz, powinien dążyć do zachowania jego aktualnego stanu. Wycieranie "drobniaków" szmatką lub pumeksem całkowicie odbierze ich wartość. Zarysowanie lustra monety jest najczęściej popełnianym błędem. O poradę można poprosić też w najbliższym sklepie numizmatycznym.

Wszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneWszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Abonament RTV w 2021 roku będzie wyższy. Ale nie wszyscy muszą go płacić, lista zwolnionych zaskakuje długością
  2. Atak szerszeni na Mazowszu. Na karetkę nie było już czasu
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Źródło: [Wirtualna Polska]