Młodzież Wszechpolska to organizacja młodzieżowa, do której kiedyś należał polityk PiS. Teraz może mieć kłopoty. Jego dawni koledzy zaczęli sypać.. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Stycznia 2020

Polityk w rządzie PiS może się nie pozbierać. Jego koledzy zaczęli sypać

Młodzież Wszechpolska to polska organizacja młodzieżowa o charakterze nacjonalistycznym, działająca od 1989. Jej były prezes Adam Andruszkiewicz, który był związany także z Ruchem Narodowym, a obecnie jest politykiem PiS, może mieć teraz kłopoty. Jego dawni koledzy zaczęli sypać. Związane jest to ze śledztwem prokuratorskim, jakie jest prowadzone w sprawie fałszowania podpisów na listach poparcia w wyborach powszechnych. O sprawie pisze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Adam Andruszkiewicz jest obecnie politykiem Prawa i Sprawiedliwości i sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Do niedawna jednak był silnie związany z ruchami i organizacjami nacjonalistycznymi. Teraz może mieć poważne kłopoty związane ze śledztwem prokuratorskim, jakie jest prowadzone w sprawie fałszowania podpisów na listach poparcia w wyborach powszechnych. Bowiem jego koledzy z dawnych lat zaczęli sypać.

Jolanta Kwaśniewska i jej mąż zalani wyrazami wsparcia. Po ujawnieniu faktów z reportażu TVN, wszyscy mówią o byłej parze prezydenckiejJolanta Kwaśniewska i jej mąż zalani wyrazami wsparcia. Po ujawnieniu faktów z reportażu TVN, wszyscy mówią o byłej parze prezydenckiejCzytaj dalej

Młodzież Wszechpolska zaszkodzi Adamowi Andruszkiewiczowi? Jego dawni koledzy zaczęli sypać. Może mieć teraz poważne kłopoty

Jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, z informacji, które wyciekają z prokuratury jasno wynika, że koledzy z Młodzieży Wszechpolskiej swoimi zeznaniami pogrążają swojego byłego szefa Andruszkiewicza.

Podczas śledztwa miały się pojawić zeznania, z których wynika, że to sam polityk miał pokazać, jak fałszować podpisy, a potem w dodatku pilnować, by podczas podrabiania list regularnie zmieniać kolory długopisów i charakter pisma.

Jeśli zeznania świadków się potwierdzą, a winę Andruszkiewicza potwierdzi sam sąd, to wiceminister cyfryzacji, którym obecnie jest Andruszkiewicz, będzie mógł się pożegnać z tym stanowiskiem i może nawet trafić do więzienia na 8 lat.

Warto dodać, że to nie pierwsze kłopoty sądowe Adama Andruszkiewicza. Bowiem już kilka lat temu został skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Ukrył to jednak przed wyborcami, gdy kandydował w wyborach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiące

2. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Co się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadek

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski