Miodowe Lata. Screen z serialu Miodowe Lata
Źródło: Screen z serialu Miodowe Lata
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Stycznia 2020

Jedna z głównych bohaterek "Miodowych lat" straciła swoją rolę. Po latach wyznała, że czuje żal

"Miodowe lata" były jednym z najpopularniejszych, polskich seriali. Z nostalgią wspominają go osoby, wychowane najpóźniej w latach 90. Format, oparty na amerykańskim oryginale "The Honeymooners" łączył w sobie serial komediowy ze spektaklem teatralnym. Wielu grających w nim aktorów zyskało ogromną sympatię widzów. Niewiele osób pamięta, że początkowo w rolę żony głównego bohatera, Karola Krawczyka (Cezary Żak) wcieliła się Agnieszka Pilaszewska. Co stało się z aktorką?

Agnieszce Pilaszewskiej w "Miodowych latach" przypadła jedna z najważniejszych ról kobiecych. Wcieliła się bowiem w Alinę, żonę serialowego Karola Krawczyka. Trudno dziwić się producentom, którzy postawili właśnie na nią - Pilaszewska debiutowała wiele lat przed wcześniej, była cenioną i doświadczoną aktorką.

Trzynasta emerytura w rzeczywistości będzie niższa. Szkopuł, o którym się nie mówiTrzynasta emerytura w rzeczywistości będzie niższa. Szkopuł, o którym się nie mówiCzytaj dalej

W konsternację jednak wprawia fakt, że nagle w 2002 roku postanowiono wymieć ją na "lepszy model". Po latach aktorka wyznała, że miała o to wielki żal.

"Miodowe lata" bez Pilaszewskiej. Co się stało?

Szczególne kontrowersje wzbudza fakt, że nową odtwórczynią Aliny została Katarzyna Żak, prywatnie żona Cezarego Żaka, odgrywającego w serialu główną rolę. Wraz z odejściem Pilaszewskiej, od serialu odwróciły się rzesze fanów.

Po latach aktorka przyznała, że nadal nie rozumie decyzji producentów. Miała zostać wymieniona bez słowa, o co do teraz ma wielki żal.

Pilaszewskiej długo trudno było znaleźć satysfakcjonującą rolę. Nie chciała grać w popularnych serialach.

- Mam niemiłe wrażenie, że raczej się cofnęłam. To nie było wyzwanie dla mojego warsztatu. Kocham swój zawód i wciąż potrafi mnie fascynować. Ale ciekawe propozycje to rzadkość. Już nie mam ochoty grać wesołych cioteczek. Szkoda nawet o tym mówić. Zresztą, i tak w końcu mnie wywalili - wyznała niegdyś.

Na szczęście w końcu odnalazła swoje powołanie. Została scenarzystką. Spod jej pióra wyszedł kultowy "Przepis na życie", emitowany na antenie TVN.

Tymczasem "Miodowe lata" zaczęły tracić publiczność i ostatecznie, w 2003 roku zdjęto je z anteny.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Szykuje się rewolucyjna zmiana dla wszystkich pracowników?

2. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom