. commons.wikimedia.org
Źródło: commons.wikimedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Stycznia 2020

Co się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadek

Ministrant z parafii we wsi Łostówka (woj. małopolskie) popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono w sobotę 25 stycznia. Chłopak miał jedynie 19 lat.

O tragicznej śmierci 19-latka poinformował miejscowy portal sadeczanin.info. Według dziennikarzy portalu nastoletni ministrant został znaleziony martwy rankiem 25 stycznia. Jak czytamy, udział osób trzecich został wstępnie wykluczony.

– Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – przekazała Jolanta Mól, rzeczniczka limanowskiej policji.

– Cała wieś jest bardzo wstrząśnięta, tym bardziej, że był ministrantem i nawet lektorem w kościele. Chodził jeszcze do szkoły. Był spokojnym, miłym chłopakiem z dobrej rodziny. Nie mamy pojęcia, co się mogło stać. Taka straszna tragedia. Bardzo nam żal jego bliskich – mówi jeden z mieszkańców Łostówki w rozmowie z portalem sadeczanin.info.

Ministrant nie jest jedynym przypadkiem w gminie

Osobliwości sprawie dodaje fakt, że samobójstwo młodego ministranta to kolejny taki przypadek na terenie powiatu limanowskiego w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Ksiądz ukarał mieszkańców, którzy nie przyjęli go po kolędzie. Strach się baćKsiądz ukarał mieszkańców, którzy nie przyjęli go po kolędzie. Strach się baćCzytaj dalej

"Super Express" przypomina, że niedawno życie odebrał sobie również inny mieszkaniec liczącej nieco ponad 1000 osób wsi (dane z 2011 roku). Był nim 27-letni mężczyzna. Dziennik podaje również, iż w listopadzie ubiegłego roku samobójstwo popełniła mieszkanka miejscowości Koszary, znajdującej się w tym samym powiecie. 24-latka powiesiła się na poddaszu swojego domu.

– Dobrze ją znałam. To była taka miła, grzeczna dziewczyna z dobrej kochającej się rodziny – mówiła w rozmowie z „Sądeczaninem” sołtys Koszar.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiące

2. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Twierdzi, że sprawia swoim zwierzętom przyjemność. Zdaniem większości fanów, zwyczajnie je krzywdzi

5. Najwyższa podwyżka od lat. ZUS wyciśnie pieniądze z milionów Polek i Polaków

6. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala w Wuhan. Widać na nim objawy 2019-nCoV, włos jeży się na głowie