Ministranci. Wikipedia/Paterm
Źródło: Wikipedia/Paterm
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Czerwca 2020

Ministrant wyjawił okropny proceder księży w Polsce, nikt się nie spodziewał. Tajemnica poliszynela

Ministrant wyjawił prawdę, która mrozi krew w żyłach. W rozmowie z internautą, który nagłośnił sprawę, ujawnił proceder, o którym wie niewiele osób. Naprawdę ciężko w to uwierzyć. Okazuje się, że chodzący po kolędzie z księżmi chłopcy, muszą opłacać swego rodzaju "podatek". Praktyka może być stosowana w wielu regionach kraju.

Mężczyznę w pracy odwiedził młody chłopak. Na oko 11-13 letni. Przyszedł z woreczkiem pieniędzy i zapytał, czy mógłby je zamienić na grubsze nominały.

- Zaczynamy wymieniać. Prawie wszystko wymienione. Na ladzie leżą jeszcze dwa banknoty po 50 zł i jeden 10 zł. Daj chłopcze te dwie pięćdziesiątki to dam Ci jeszcze całe 100 zł, "nie proszę Pana to muszę zostawić", bo muszę zapłacić księdzu podatek ministrancki 30 zł od jednej kolędy - opisał sprawę na swoim Facebooku.

Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnieNiewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnieCzytaj dalej

Pan Rafał był w szoku, usłyszawszy słowa chłopca. Zaczął dopytywać, o co dokładnie chodzi z podatkiem. Okazało się, że każdy ministrant musi oddać księdzu 30 zł. Mężczyzna ocenił tę praktykę, jako karygodną.

Ministranci płacą podatki?

Sprawą zainteresował się regionalny portal "Korso 24". O "podatek" zapytał jedną z podkarpackich diecezji, ale nie uzyskał odpowiedzi. Wiedzą podzieliła się jednak z jego dziennikarzami jedna z mieszkanem regionu.

- Z reguły chłopcy, którzy chodzą z księdzem, dostają od domowników pieniążki. Nieważne, ile ubierają. W ciągu dnia oddają daną kwotę, czyli np. 20 zł. Ale też nie każdy ministrant ma ten przywilej chodzenia po kolędzie - to zależy od zaangażowania w służenie. Z reguły chłopakom daje się po 2, 5, 10 zł. Ale na kilka domów się uzbiera - powiedziała dodając, że uzbierane pieniądze zazwyczaj przeznaczane sa na potrzeby całej grupy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień dostaniesz kilkaset złotych. Musisz spełnić tylko dwa warunki, aby skorzystać z ulgi

2. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć

3. Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

4. Nie obsługują go, bo to "elegancka restauracja". Skandaliczna decyzja prokuratury

5. Co z podwyżką 500 plus? Polacy wyrazili opinię

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka