Ministrant. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Lipca 2020

Ministrant dopuszczał się w kościele okropnych rzeczy. Został przyłapany

Ministrant służący w jednej ze skierniewickich parafii wynosił z kościoła pieniądze, kielichy i monstrancje. Nastolatek został złapany na gorącym uczynku przez zaalarmowanych funkcjonariuszy policji. Za popełnione czyny grozi mu kara wiezienia.

Radio Zet podaje, że ministrant trzynaście razy okradał kościół w Skierniewicach. Ze świątyni zniknęły pieniądze oraz rzeczy o łącznej wartości 7 tysięcy złotych. Do skandalicznych zdarzeń dochodziło co najmniej od czerwca. Doniesienia na policję w tej sprawie składał proboszcz kierujący pracami parafii. W ostatnią niedzielę 21-latek został przyłapany w trakcie popełniania przestępstwa. Złodziej nie pozostawiał po sobie śladów włamań. 

Tysiące Polek i Polaków poszkodowane tylko jednej nocy, służby miały pełne ręce roboty. Bardzo niepokojące doniesieniaTysiące Polek i Polaków poszkodowane tylko jednej nocy, służby miały pełne ręce roboty. Bardzo niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Ministrant wynosił z kościoła pieniądze, kielichy i monstrancje

W rozmowie z Radiem Zet funkcjonariuszka policji przedstawiła okoliczności zdarzenia. - Proboszcz oraz zakrystianin zauważyli, że ze zbiórki na tzw. tacę, która składana była w sejfie, znikały pieniądze. Sejf jednak nie miał na powierzchni żadnych uszkodzeń, podobnie jak drzwi do świątyni. Łącznie od czerwca 2020 roku zginęło blisko 7 tysięcy złotych. Kradzieży mógł dokonywać ktoś, kto używał dorobionych kluczy, a działanie sprawcy wskazywało, że mógł znać rozkład pomieszczeń, zwyczaje i mechanizmy funkcjonowania kościoła - wskazywała Justyna Florczak-Mikina.

Kolejne krytyczne problemy w rodzinie Jacka Kurskiego. Sprawą zajmie się prokuratura, powracają poważne oskarżenia z przeszłościKolejne krytyczne problemy w rodzinie Jacka Kurskiego. Sprawą zajmie się prokuratura, powracają poważne oskarżenia z przeszłościCzytaj dalej

Sprawca kradzieży podrobił klucze do kościelnego sejfu. Tłumaczy to powód, dla którego ministrant nie pozostawiał po sobie nawet najmniejszych śladów włamania. Policja postanowiła przeszukać miejsce zamieszkania 21-latka. W jego domu znaleziono 9 tysięcy złotych, skradzione krzyże oraz zabrane monstrancje. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki
 

Ministrant za swoje wykroczenia otrzymał zarzut trzynastokrotnego włamania się na teren skierniewickiej parafii. Skala wyrządzonych szkód oraz ich waga sprawia, że mężczyzna może nawet trafić do więzienia. Już w najbliższej przyszłości wymiar sprawiedliwości rozpatrzy jego sprawę i wymierzy odpowiednią karę. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał

Źródło: [Radio Zet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!