Ministerstwo Zdrowia musi zmierzyć się z kolejną aferą?. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Czerwca 2020

Dziwna sytuacja, Ministerstwo Zdrowia choć mogło kupić respiratory bezpośrednio od producenta, wybrało pośrednika z Lublina. O co chodzi?

Ministerstwo Zdrowia ponownie zakupiło respiratory, które są niezbędne podczas walki z koronawirusem. Sama transakcja okazuje się jednak niepokojąca. Wszystko wskazuje na to, że zamiast wykupić je bezpośrednio od producenta, resort wykorzystał pośrednika z Lublina. O co chodzi?

Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusiła na rządzących niemałe wydatki. Środki przeznaczone na zasiłki i sprzęt medyczny poważnie zaburzyły ideę zrównoważonego budżetu. Podejmowane przez Ministerstwo Zdrowia działania znacznie nadszarpnęły jego wizerunek. Wadliwe maseczki za 5 milionów to nie jedyna afera, z jaką musiał zmierzyć się Łukasz Szumowski. TVN24 ujawniło kolejne, zaskakujące wydarzenia, które rozegrały się za kulisami resortu.

Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorącoJarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorącoCzytaj dalej

Ministrestwo Zdrowia wplątane w kolejną aferę?

TVN24 ujawniło informacje o przedsięwzięciu, w którym udział miał wziąć resort Łukasza Szumowskiego. Medium wskazuje, że minister mógł zakupić kolejne respiratory od samego producenta, a mimo to wybrał pośrednika z Lublina. Dziennikarze stacji tłumaczą, że spółka nawet nie dysponowała tym sprzętem. Podpisana między nimi umowa również może pozostawiać wiele do życzenia. Zdaniem telewizji aż 1150 z 1200 zamówionych urządzeń do dziś nie dotarło do resortu. 110 milionów złotych, które zostały wypłacone za ich dostawę - również.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Instytut wydał pilne ostrzeżenia. Stan alarmowy najwyższego stopnia na południu kraju, będzie bardzo niebezpiecznie
2. Chiny potwierdziły. Okropny skandal. Świat przeciera oczy z niedowierzania

Ministerstwo Zdrowia miało wybrać firmę z Lublina jako pośrednika do zakupu respiratorów. TVN24 ujawniło, że spółka ta nie ma doświadczenia w branży medycznej oraz zatrudnia jedynie trzech pracowników. Zaskakującym okazał się fakt, że tajemniczy pośrednik zmaga się też z dwoma postępowaniami upadłościowymi, które toczą się w jednym z sądów. Resort do zakupu respiratorów miał skorzystać z usług E&K z Lublina. TVN wyjaśnia, że z zamówionych 1200 urządzeń udało się odebrać jedynie 50. Ich zdaniem przedsiębiorca ma nie wywiązywać się z warunków podpisanej umowy. Mimo to wciąż dysponuje milionami z polskiego budżetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Po co nam pszczoły, skoro mamy bańki mydlane. Nowy sposób zapylania kwiatów

Źródło: [TVN 24]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News