Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną informację dla wszystkich rodziców.. Pixabay/SkullmanŹródło: Pixabay/Skullman
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Kwietnia 2020

Istotne doniesienia z Ministerstwa Zdrowia. Zainteresują przede wszystkim rodziców

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną informację głównie dla wszystkich rodziców. Każdy, kto ma małe dziecko, lub spodziewa się jego narodzin w najbliższym czasie, powinien się z nią zapoznać. Od jutra wracają bowiem obowiązkowe szczepienia. Jest to zalecenie resortu zdrowia i GIS.

- Od 18 kwietnia wznawiamy obowiązkowe szczepienia - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy to m.in. szczepień dzieci po porodzie.

Biedronkę dziś w nocy czeka oblężenie. Właśnie ogłoszono ofertę, jakiej jeszcze nie byłoBiedronkę dziś w nocy czeka oblężenie. Właśnie ogłoszono ofertę, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną informację dla wszystkich rodziców. Chodzi o obowiązkowe szczepienia

- Wspólnie z konsultantami epidemiologii, neonatologii, medycyny rodzinnej, stwierdziliśmy, że należy już rozpocząć z powrotem proces bieżących szczepień ochronnych - oświadczył rzecznik resortu zdrowia.

- Mówimy o zaleceniu powrotu do szczepień dzieci po porodzie, dzieci do 24. miesiąca życia i wszystkich osób, u których choroby wskazują na konieczność zaszczepienia - podkreślił.

- Dodatkowo zalecamy, żeby szczepić przeciwko pneumokokom i przeciwko grypie. To jest bardzo ważna rzecz, bo dużo chorób płuc, to nie tylko choroby płuc po COVID-19, ale również po grypie. Jeżeli zaszczepimy się przeciwko grypie, może to nas uchronić przed powikłaniami w zakresie chorób płuc - dodał Andrusiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniów
2. Ustawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczce

Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia i GIS dowiadujemy się, że wznowieniu mają ulec w szczególności szczepienia na oddziałach noworodkowych, czyli szczepienia obowiązkowe, które powinny być wykonane do 24. miesiąca życia oraz szczepienia z uwzględnieniem indywidualnych sytuacji dzieci z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne.

Wznowione mają zostać także szczepienia poekspozycyjne przeciw wściekliźnie, tężcowi, odrze, ospie wietrznej, wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu b, we wszystkich grupach wiekowych wedle wskazań medycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne
  2. Dużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianami
  3. TVP planuje debatę kandydatów na prezydenta. Już zaczęło się zamieszanie, szczegóły zaskakują
  4. WHO ostrzega przed napojami procentowymi w czasie pandemii. Ma dla państw specjalne zalecenie
  5. Posypały się kary dla medyków. Nie zgłosili się do pracy przy zwalczaniu epidemii we wskazanej placówce
  6. Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieści

Źródło: rmf24.pl