Łukasz Szumowski. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Września 2020

Blisko 6 milionów na utrzymanie służbowych aut. Ministerstwo zdrowia udzieliło odpowiedzi

Prawie 6 milionów złotych kosztowało utrzymanie floty samochodowej Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich pięciu lat. Nowe auta, wydatki na kierowców i koszty paliwa – na to głównie poszły pieniądze. Resort wyjaśnia tak wysoką kwotę.

Wirtualna Polska w ostatnim czasie ujawniła, ile osób z ministerstwa było uprawnionych do korzystania z samochodów służbowych. Według ich informacji w 2019 roku ta liczba wynosiła 714 osób.

Widzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałWidzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałCzytaj dalej

Temat samochodów Ministerstwa Zdrowia

Artykuł WP wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród internautów, ale również polityków Konfederacji, którzy postanowili spytać resort o dokładne wydatki na utrzymanie floty pojazdów. Odpowiedzi na to pytanie udzieliła wiceminister resortu Józefa Szczurek-Żelazko, która poinformowała o działaniach Konstantego Radziwiłła oraz Łukasza Szumowskiego. „W okresie 2015-2020 Ministerstwo Zdrowia zakupiło następujące pojazdy służbowe: 2016 rok – 2 pojazdy Opel Insignia, koszt zakupu 187 510 zł brutto; 2017 rok – 2 pojazdy Volkswagen Passat, koszt zakupu: 193 982 zł brutto; 2019 rok – 1 pojazd Nissan Leaf, koszt zakupu 152 397 zł brutto” – poinformowała wiceminister Szczurek-Żelazko. Wirtualna Polska podaje, iż w 2015 roku resort posiadał 14 pojazdów, natomiast w 2019 roku 18 aut.

Podczas festiwalu w Opolu emitowanego w TVP jedna z artystek naraziła się obozowi rządzącemu? Podczas festiwalu w Opolu emitowanego w TVP jedna z artystek naraziła się obozowi rządzącemu? "Nieważne czy dziewczyna z dziewczyną, chłopak z chłopakiem"Czytaj dalej

Nowe auta zastąpiły wysłużone pojazdy

Według ministerstwa, pojazdy które dołączyły do floty resortu zastąpiły te stare i wysłużone, które nie były już w odpowiednim stanie. „Pojazdy Open Insignia i Volkswagen Passat są przeznaczone do zabezpieczenia potrzeb transportowych kierownictwa ministerstwa. Zakup pojazdów był podyktowany koniecznością zastąpienia pojazdów w znacznym stopniu wyeksploatowanych, które nie gwarantowały ciągłości zabezpieczenia potrzeb transportowych Ministerstwa. (…) Natomiast Nissan Leaf jest przeznaczony do zabezpieczenia potrzeb transportowych Ministerstwa w ramach Kolumny Ogólnej. Zakup pojazdu Nissan wynikał bezpośrednio z ustawy o elektromobilności i paliwach stałych” – poinformował Jarosław Rybarczyk z biura prasowego resortu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Co za szczęściara, Dowbor przyjęła niesamowitych gości. Jakiś czas temu pokazywała niezwykle przetwory

To nie wszystkie wydatki ministerstwa. Najwięcej wydano w 2019 roku podczas rządów Łukasza Szumowskiego – było to łącznie 1 186 233,00 zł. Duża część tych pieniędzy poszła na wynagrodzenia dla kierowców – aż 883 tys. zł oraz 219 tys. zł na paliwo.
 
Źródło: [Wirtualna Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojedziesz 61 km/h, możesz stracić prawo jazdy. Rząd chce zaostrzenia przepisów
  2. Ważna zmiana w związku z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone