ministerstwo zdrowia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"

Ministerstwo Zdrowia z pewnością czuje dziś zbliżające się problemy. Lekarze porozumieli się i szykują wielki protest przeciwko obecnej polityce rządu wobec służby zdrowia.

Protest odbywa się Warszawie, pierwsze informacje o zbierających się manifestantach pojawiają się już na Twitterze. - Medycy mówia dość! Szykują się do protestu przed ministerstwem zdrowia. Domagaja się zabezpueczeń przed druga fala pandemii, bo ich zdaniem rzad zagrożenie lekceważy - relacjonuje Anna Józefowicz, dziennikarka Radia Zet.

Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcjiZmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcjiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia ustąpi?

Lekarze zapowiadają walkę o poprawę sytuacji w Służbie Zdrowia. - O tych problemach mówimy już od lat. W 2017 roku był protest głodowy, wtedy mówiliśmy o tym, że 6,8 proc. PKB publicznych nakładów na ochronę zdrowia powinniśmy osiągnąć w trzy lata, czyli właśnie dziś, gdyby spełniły się postulaty tamtego protestu. Mielibyśmy już te minimum 6,8 proc. PKB, czyli byśmy średnią europejską osiągnęli. To się nie udało - mówił w programie "Połączenie" na antenie TOK FM Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nadzwyczajny i pilny komunikat ministerstwa. Obowiązuje od dzisiaj
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Sanepid kontroluje od rana w całej Polsce, do ciebie też mogą zapukać. W kilku miejscach kontrolerów jest więcej

Kontrowersje budzą również nowe inicjatywy ustawodawcze rządu. - W trakcie pandemii pod przykrywką - tak chyba trzeba powiedzieć - tarczy 4.0, czyli ustawy o kredytach frankowych, wprowadzono istotne zmiany w Kodeksie karnym, dotyczące m.in. art. 37a, z którego wynika przesunięcie ciężaru w kierunku kar pozbawienia wolności, a nie kar wolnościowych m.in. za błąd medyczny - tłumaczył gość TOK FM, przypominając, że rok temu przepisy penalizujące karą bezwzględnego więzienia za błąd medyczny zostały skierowane przez Andrzeja Dudę do Trybunału Konstytucyjnego. A ten sposób ich wprowadzenia uznał za niekonstytucyjny. - Te przepisy, które wracają znów i tym razem są już podpisem prezydenta wprowadzone w życie, budzą nasz głęboki sprzeciw. I to nie tylko ich treść, ale forma ich wprowadzenia i forma dialogu ze środowiskiem lekarskim - podkreślił Jankowski.

Wcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteWcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteCzytaj dalej

Protestujący zebrali się pod Ministerstwem Zdrowia, w planach mają przejście pod Sejm. Nie wiadomo czy minister Szumowski zdecyduje się na spotkanie z medykami. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym