Ministerstwo Zdrowia odpowiada na słowa Andrzeja Dudy. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na słowa Andrzeja Dudy z debaty prezydenckiej. Jeszcze w nocy je prostował

Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na kontrowersyjne słowa, wypowiedziane przez Andrzeja Dudę, podczas "debaty" prezydenckiej, organizowanej przez Telewizję Polską w Końskich. Głos zabrał rzecznik resortu, zarządzanego przez Łukasza Szumowskiego, Wojciech Andrusiewicz.

Przypominamy, że podczas "debaty" prezydenckiej, organizowanej przez Telewizję Polską w Końskich, jedyny jej uczestnik - Andrzej Duda - wyraził wyjątkowo kontrowersyjną opinię na temat szczepień. - Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - powiedział.

Zupełnie niespodziewane słowa w czasie debaty. Andrzej Duda wystosował sprostowanieZupełnie niespodziewane słowa w czasie debaty. Andrzej Duda wystosował sprostowanieCzytaj dalej

Słowa obecnie urzędującego prezydenta, a zwłaszcza zdanie, w którym deklaruje się jako przeciwnik "szczepień obowiązkowych", wywołały niemałe zamieszanie. Dziennikarze i publicyści szybko okrzyknęli Dudę "antyszczepionkowcem". Jeszcze w nocy, po debacie, sam zainteresowany postanowił sprostować swoją wypowiedź. - STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa - mogliśmy przeczytać w jego tweecie.

Ministerstwo Zdrowia komentuje kontrowersyjną wypowiedź Andrzeja Dudy

Teraz głos w sprawie zabrał przedstawiciel samego resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. - Pan prezydent szczegółowo wyjaśnił swoją wypowiedź na Twitterze, gdzie odniósł się do szczepień dobrowolnych. Przyjmuje, że tak właśnie było, że odnosił się do szczepienia na grypę i do szczepienia ewentualnego na koronawirusa - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

Warto przypomnieć, że na wczorajszą wypowiedź Dudy zareagowała również Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Opinie przedstawione w jej oświadczeniu są dla prezydenta druzgocące. - Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków - czytamy w stanowisku OIL.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko pouczenie, a mandat do 500 zł. Wjazd bez uprawnienia do jednej ze stref może słono kosztować
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Wielka Brytania rezygnuje z sieci 5G od chińskiego giganta

Źródło: Onet