Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady dotyczące kwarantanny domowej.. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Źródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Września 2020

Jest bardzo ważny komunikat, wszyscy powinni się zapoznać. Ministerstwo Zdrowia wprowadza pilne zmiany

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady dotyczące kwarantanny domowej. Na oficjalnej stronie internetowej polskiego rządu znajdziemy zasady postępowania w izolacji, które uległy zmianie 2 września. Resort poinformował m.in. o karach za złamanie panujących zasad oraz konieczności zainstalowania rządowej aplikacji.

Ministerstwo Zdrowia przed spodziewaną drugą falą epidemii koronawirusa zmieniło zasady odbywania kwarantanny domowej. Nowe wytyczne opublikowano w oficjalnym komunikacie rządu. W pierwszym punkcie czytamy, że kwarantannie podlegają osoby, które miały styczność z zakażonym bądź powróciły z zagranicy. "Kwarantanna wynosi 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu styczności ze źródłem zakażenia albo 10 dni po dniu przekroczenia granicy (w tym przypadku kwarantannę odbywa się z osobami zamieszkującymi wspólnie)", wskazano.

Gwiazda programu Gwiazda programu "Koło Fortuny" stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymałaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia publikuje zasady odbywania kwarantanny

W opublikowanym na stronie gov.pl komunikacie zaznaczono, że państwowy powiatowy inspektor sanitarny, w uzasadnionych przypadkach, może zdecydować o skróceniu bądź zwolnieniu z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny. Osoby, które nie mają możliwości przejścia wymaganej izolacji w miejscu zamieszkania, zostaną skierowane do wyznaczonego ośrodka przez służby sanitarno-epidemiologiczne. W trakcie odbywania kwarantanny nie wolno zmienić miejsca pobytu.

Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychPodczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychCzytaj dalej

W punkcie siódmym pogrubioną czcionka przypomniano, że za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna do 30 tys. zł. Zwrócono uwagę, że należy monitorować swój stan zdrowia, regularnie sprawdzając temperaturę, a także uważne obserwować swój organizm (uwzględniając problemy z oddychaniem, bóle mięśni, kaszel oraz inne niepokojące objawy). W razie wątpliwości Ministerstwo Zdrowia zaleca zasięgnięcie teleporady medycznej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II
2. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

W kolejnym podpunkcie resort wskazuje, że osoby odbywające kwarantannę nie dostaną specjalnego zaświadczenia. Jest ono zbędne wobec elektronicznego przetwarzania informacji od momentu skierowania na odbycie izolacji. "Masz obowiązek pobrać i zainstalować aplikację »Kwarantanna domowa«. Będzie ona monitorowała, czy przestrzegasz kwarantanny, ale również da Tobie m.in. możliwość podstawowej oceny stanu zdrowia, zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze".

Dodano, że osoby odbywające kwarantanne mają prawo do wizyty pielęgniarskiej, porady lekarskiej, a także transportu do szpitala z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Cały komunikat odnaleźć można, klikając na ten LINK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: gov.pl