Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed kolejnym ogniskiem zakażeń. (zdj. ilustracyjne) Piotr Molecki/East News
Źródło: (zdj. ilustracyjne) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Maja 2020

“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemii

Ministerstwo Zdrowia informuje o niepokojących statystykach dotyczących zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w jednym z regionów naszego kraju. Rzecznik resortu zdrowia wskazał nowe ognisko zachorowań.

Przypomnijmy, że dotychczas najgorsza sytuacja panowała w Domach Pomocy Społecznej, które zmagały się z wysoką liczbą chorych na COVID-19 oraz brakiem niezbędnych środków ochronnych. Jak donosi portal natemat.pl, z informacji przekazanych przez rzecznika MZ Wojciecha Andrusiewicza wynika jednak, że pojawił się nowy problem, dużo poważniejszy niż ten dotyczący DPS-ów.

Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia i pilne spotkanie w sprawie sytuacji na Śląsku

Warto zauważyć, że w ostatnich dniach najwięcej przypadków zakażeń odnotowuje się w województwie śląskim. Na temat pogarszającej się sytuacji w tym regionie głos zabrał Wojciech Andrusiewicz: – Mamy 400 zakażonych górników, mamy też niestety do czynienia z zakażeniami w rodzinach górniczych – powiedział. Dodajmy, że jako źródło znacznego przyrostu liczby zarażonych osób na Śląsku wskazał właśnie problem w kopalniach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

– Dzisiaj mamy kolejną kopalnię, kopalnię Bobrek, w której mamy dość dużo przypadków zakażenia koronawirusem. [...] Chcemy jak najszybciej powstrzymać te ogniska kopalniane, ponieważ one stanowią coraz większy problem i to jest większy problem niż Domy Pomocy Społecznej, które dotychczas były podstawowymi ogniskami zakażeń koronawirusem w Polsce – zaznaczył.

W związku z tym podjęto decyzję o konieczności kontaktu Łukasza Szumowskiego z szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego celem wypracowania możliwego rozwiązania w sprawie wygaszania ognisk w tym regionie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na skutek globalnego ocieplenia miliard ludzi będzie żyć w nieznośnym upale. Naukowcy podali termin
  2. Niesamowita pasja motorniczego, jego projekt ma szansę wygrać prestiżowy konkurs. Stworzył model warszawskiego tramwaju z klocków LEGO
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna

Źródło: natemat.pl