Minister Zdrowia apeluje do Polek i Polaków o szczerość wobec lekarzy.. Wikipedia/Kancelaria Prezesa Rady MinistrówŹródło: Wikipedia/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Marca 2020

Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy

Minister Zdrowia apeluje do Polek i Polaków o to, by nie oszukiwali lekarzy i ratowników medycznych. Chodzi o stan zdrowia, o którym w sposób szczery i wiarygodny należy informować. Nie należy nic zatajać. Narażamy wówczas zdrowie i życie innych, w tym samego personelu medycznego. Nie wolno tak robić!

W Polsce na ten moment zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest łącznie już ok. 320 osób, z czego pięć zmarło. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski apeluje do Polek i Polaków o wiarygodne informowanie służby zdrowia o naszym stanie zdrowia i niezatajanie objawów.

Pierwszy ksiądz w Polsce zakażony. Msze w Kościele nadal się odbywająPierwszy ksiądz w Polsce zakażony. Msze w Kościele nadal się odbywająCzytaj dalej

Minister Zdrowia apeluje do Polek i Polaków o szczerość wobec lekarzy

- Zdarza się niestety, że ktoś ukrywa objawy, że jest zakażony i idzie do szpitala np. na SOR. Proszę tego nie robić, nie ukrywajmy infekcji, nie zarażajmy - zaapelował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jednocześnie podziękował osobom, które w sposób należyty przestrzegają kwarantanny. Przestrzega jej bowiem 99,5 proc. osób objętych przymusową kwarantanną, o czym informuje także policja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

- 99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur, za co dziękuję - mówił minister zdrowia. Funkcjonariusze policji skontrolowali już prawie 32 tys. osób w związku z obowiązkiem kwarantanny, odnotowując 304 przypadki nieobecności w wyznaczonym miejscu przez osoby objęte kwarantanna w czasie epidemii. Ci poniosą za to konsekwencje karne.

Jednoczenie minister zdrowia poinformował o kolejnych przypadkach osób zakażonych. - Dziś odnotowano 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - powiedział podczas konferencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News