Tuż po godzinie 14 rozpoczęła się specjalna konferencja ministra zdrowia i premiera Mateusza Morawieckiego.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Października 2020

Już za chwilę surowe obostrzenia i zakazy. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło szczegóły, wielu może być niezadowolonych

Tuż po godzinie 14 rozpoczęła się specjalna konferencja ministra zdrowia i premiera Mateusza Morawieckiego. Wydane oświadczenie ma związek z rekordową liczbą zakażeń odnotowaną minionej doby. Przewodniczący Rady Ministrów przekazał nowe informacje dotyczące obostrzeń w żółtych oraz czerwonych strefach.

Z opublikowanego tuż po godzinie 10:30 raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 4 280 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 76 osób. Dane resortu mówią o rekordowym wzroście pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 (3 003 z dnia 7 października).

Spektakularna wpadka na żywo w Spektakularna wpadka na żywo w "Dzień Dobry TVN". Prowadzący nie mogli powstrzymać salw śmiechu, przypominamyCzytaj dalej

Nowe wieści przekazane przez ministra zdrowia

"Mamy 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (598), małopolskiego (548), wielkopolskiego (505), śląskiego (375), pomorskiego (313), kujawsko-pomorskiego (311), łódzkiego (279), dolnośląskiego (258), podkarpackiego (256), lubelskiego (204), świętokrzyskiego (159), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (105), podlaskiego (94), opolskiego (90), lubuskiego (69)", poinformowało za pośrednictwem Twittera Ministerstwo Zdrowia.

Raport Ministerstwa Zdrowia.

Gwiazdor serialu Gwiazdor serialu "Klan" Jacek Borkowski przekazał, że jest gejem. Okazało się, że celowo skłamałCzytaj dalej

Z powodu COVID-19 minionej doby zmarło 8 osób. Najmłodsza z nich miała 47 lat. Pozostałe 68 pacjentów miało choroby współistniejące. Od początku epidemii liczba zakażonych wirusem osób wyniosła 112 599. Zmarło 2 867 osób.

– Sytuacja jest poważna. Nikt się tego nie spodziewał. Spodziewałem się wzrostu, bo mówimy o wirusie sezonowym, natomiast dynamika wzrostu jest bardzo niepokojąca – przekazał dziś goszczący w Radiu Zet rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Wobec rozpędzającej się na powrót epidemii na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej tuż po godzinie 14 pojawili się minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Szef Rady Ministrów przekazał, że w celu wypłaszczenia liczby zachorowań w trakcie drugiej fali epidemii już od soboty 10 października cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej (jak również pozostałe zasady obowiązujące w strefach żółtych) obowiązywał będzie zatem wszystkich obywateli. Zapowiedziano brak tolerancji dla nieprzestrzegania restrykcji. By móc nie zakrywać nosa oraz ust, konieczne okażne się oświadczenie lekarskie mówiące o problemach z oddychaniem.

– Mija prawie 7 miesięcy od kiedy wdrożyliśmy pierwsze obostrzenia. Dzisiaj w jesieni ta druga fala do nas dotarła. Musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany – przekazał Morawiecki. Imprezy okolicznościowe ograniczone zostaną do 75 osób, w restauracjach do jednej osoby na 4 metry kwadratowe, wydarzenia kulturalne w plenerze do 100 osób. W miejscach zamkniętych możliwe będzie zgromadzenie maksymalne 25 proc. widowni.

Tłumacząc wprowadzenie żółtej strefy na terenie całego kraju premier przekazał: – Mamy do wyboru: zamknąć w poszczególnych województwach ruch, czy wprowadzić pewne obostrzenia na terenie całym kraju. [...] Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które komunikacyjnie jest bardziej jasne.

Wszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneWszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneCzytaj dalej

Źródło: radiozet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS i sąd odmówili mu renty pomimo orzeczenia o niezdolności do pracy. Z fatalnej sytuacji jest jednak wyjście
  2. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości