Łukasz Szumowski. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Kwietnia 2020

Minister zdrowia ujawnia, kiedy nastąpi szczyt zachorowań. Niepokojące słowa

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski gościł dziś zdalnie w studio Wirtualnej Polski. W rozmowie z portalem ujawnił m.in., kiedy nastąpić może szczyt zachorowań i zarażeń koronawirusem.

Szef resortu zdrowia był pytany o to, jak zmieniać się będzie krzywa zarażeń i zachorowań w następnych dniach i tygodniach.

Popularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoPopularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoCzytaj dalej

- Szczyt zachorowań nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli będziemy trzymać się reżimu sanitarnego, to ten szczyt opóźnimy. Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze - ocenił minister.

Minister zdrowia o wzroście zachorowań

Szumowski w rozmowie z dziennikarzami starał się wydawać ostrożne opinie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Ogromna awantura domowa. 35-latek rzucił się na konkubinę, kobieta walczy o życie w szpitalu

- Wszystkich chorych na koronawirus hospitalizujemy lub kierujemy do izolatoriów po to, żeby nie zakażali innych osób - powiedział.

Pytany o nadchodzące wybory prezydenckie, odpowiadał wymijająco. Szumowski obiecał, że w połowie kwietnia przedstawi dane, dotyczące stanu epidemii w Polsce, ale na ten moment nie zna danych, które mogłyby świadczyć o niebezpieczeństwie, związanym z wyborami korespondencyjnymi.

Minister zapewnił również, że nie dochodzi do tuszowania informacji o liczbie zgonów. Zażartował, że aby przeprowadzić tego typu operację, rząd musiałby współpracować z "siecią agentów".

ZOBACZ TAKŻE:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News