minister zdrowia. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 3 Kwietnia 2020

"Stoimy na brzytwie. Jeśli państwo się zapadnie, to umrze więcej osób niż na koronawirusa". Ważny komunikat Szumowskiego

Minister zdrowia wystąpił w programie Gość Wydarzeń na Polsacie. Okazuje się, że nie ma dobrych wieści dla Polek i Polaków. Wręcz wszystkich ostrzega i każe się przygotować na poświęcenie.

- Żadne państwo jako organizacja, nie jest w stanie poradzić sobie samo bez pomocy wszystkich. Po pierwsze wolontariatu, niezwykle cennego i pomocnego - mówił Łukasz Szumowski przed emisją spotu reklamowego "Reklama na Ratunek – Razem w walce z koronawirusem" w "Gościu Wydarzeń".

2 metry to za mały odstęp? Najnowsze badania są zatrważające, każdy powinien to wiedzieć2 metry to za mały odstęp? Najnowsze badania są zatrważające, każdy powinien to wiedziećCzytaj dalej

Minister zdrowia ostrzega

Przed wyemitowaniem ów bloku reklamowego minister zaznaczył, że Polki i Polacy muszą trzymać się zaleceń i obostrzeń. Dodał też, że muszą przygotować się na ograniczenia i poświęcenie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje

Cały przychód z bloku reklamowego ma być przekazany dla lekarzy i medyków.

"Stoimy na brzytwie. Jeśli państwo się zapadnie, to umrze więcej osób niż na koronawirusa" - mówił minister.

- Każdy z nas coś traci: czas, pieniądze, możliwości pracy, wolność osobistą. To są koszty, które ponosimy podczas epidemii - dodał.

- Nie uda się pokonać pandemii bez takiego narodowego zrywu. Najbardziej potrzeba sprzętu ochrony osobistej. Trzeba ich dla medyków, służb mundurowych. Wczoraj i przedwczoraj rozdysponowaliśmy 5 mln maseczek, jutro kolejnych 1 mln. 200 tys. trafi do szpitali onkologicznych, gdzie pacjenci są najbardziej narażeni - opowiadał Szumowski. 

Podobno Szumowski jest w stałym kontakcie z prezydentem i często rozmawiają o rozwiązaniach dla naszego kraju i zasadach postępowania podczas epidemii.

- Jestem ekspertem, który każdemu i w każdych okolicznościach mówi jedno. Mamy w tej chwili 2600 pacjentów. Mamy, Bogu dzięki, nadal niewiele osób, które zmarły. Wszystkie modele, które mamy pokazują, że połowa kwietnia to jest ten czas, kiedy będziemy mogli powiedzieć cokolwiek na temat tego co zdarzy się w maju. Ja tutaj zdania nie zmienię. Powiedziałem to raz, a moje zdanie jest dość stabilne - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: [Polsat News]