Minister transportu rządu PO-PSL został zatrzymany przez CBA.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Lipca 2020

Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji

Minister transportu rządu PO-PSL Sławomir N. został zatrzymany przez CBA. Biuro wskazało, że prowadzone śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz polityka zatrzymano również dwie inne osoby.

Powołując się na źródła w Prokuraturze Krajowe, jako pierwsza o sprawie zatrzymania byłego ministra poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zatrzymany Słowomir N. był posłem kilku kadencji. Polityk pełnił funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie PO-PSL. Jak wskazuje "Wyborcza", przewodniczył też ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor.

Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuNieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

Były minister transportu zatrzymany

Oprócz byłego ministra transportu zatrzymano dziś byłego dowódcę Jednostki Wojskowej GROM Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. Dziennik zwraca uwagę, że przeprowadzona dziś akcja była efektem międzynarodowego śledztwa, za którym stoją funkcjonariusze CBA, polscy i ukraińscy prokuratorzy oraz ukraińska służba antykorupcyjna NABU.

SE: Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z krajuSE: Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z krajuCzytaj dalej

Informację za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Gdańskie CBA zatrzymało byłego posła na Sejm RP, byłego ministra transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., byłego dowódcę JW »GROM« i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P.", czytamy na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Woda zmieniła kolor na czerwony. Niewyobrażalna tragedia tysięcy zwierząt
2. Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznie

Zatrzymanie byłego ministra transportu.

Wirtualna Polska zaznacza, że zatrzymani mają trafić kolejno do prokuratury, gdzie mają usłyszeć zarzuty. W oficjalnym komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaznaczono, że "śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą

Źródło: wyborcza.pl / wp.pl / twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News