Minister rozwoju poinformowała o możliwej dacie otwarcia granic. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Maja 2020

Granice zostaną otwarte? Jadwiga Emilewicz podaje konkretną możliwą datę

Minister rozwoju odniosła się do możliwej daty ponownego otwarcia granic. Na antenie Polsat News Jadwiga Emilewicz poinformowała, że istnieje szansa, że za granicę przedostaniemy się już w połowie czerwca.

Emilewicz była gościem programu "Wszystko o koronawirusie", podczas którego odpowiadała na pytania telewidzów. Na antenie minister odniosła się m.in. do oczekiwanego przez obywateli otwarcia przejść granicznych. – Na razie mamy wstępną zapowiedź, że od 15 czerwca wiele państw europejskich planuje otworzyć granice. Ten komunikat słyszeliśmy w minionym tygodniu, ale już kolejni komisarze unijni zwracają uwagę, że sytuacja zależy od rozwoju epidemii – przekazała, cytowana przez polsatnews.pl.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Minister rozwoju: "Powinniśmy stosować zasady partnerstwa"

– My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie się rozwijać nie w szybszym tempie niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic – dodała Emilewicz, zaznaczając, że do zapowiedzi należy podejść z pewną rezerwą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę
2. Do fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłacisz

Minister zapytano także, czy możliwy jest wariant, według którego otwarcie granic będzie dotyczyło jedynie wybranych sąsiadów naszego kraju, z którymi moglibyśmy stworzyć swoistą strefę turystyczną. W odpowiedzi wicepremier wspomniała o konieczności solidaronści.

– Jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, mają pewne standardy bezpieczeństwa i higieny, analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć w naszą stronę, to my powinniśmy stosować zasady partnerstwa – oceniła posłanka Zjednoczonej Prawicy.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
   3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
   4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
   5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
   6. Ponowne wprowadzenie zakazów w Polsce jest możliwe. Wicepremier zabiera głos

Źródło: polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News