Minister rolnictwa odniósł się do sygnałów o wzroście cen żywności. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Marca 2020

Przez kwarantannę ceny żywności zaczynają zwalać z nóg. Jest reakcja ministra, mocne stanowisko

Minister rolnictwa odniósł się do coraz częstszych sygnałów o wzroście cen żywności. "Nieuzasadnione podnoszenie cen produktów spożywczych jest działaniem na szkodę obywateli i naszego państwa", ocenił Jan Krzysztof Ardanowski.

Ardanowski postanowił skomentować dochodzące jego uszu sygnały o wzroście cen w związku z epidemią koronawirusa. Minister resortu zajął w tej sprawie twarde stanowisko. – Nie ma zgody na nieuzasadnione podwyżki cen żywności – przekazał, cytowany przez Polsat News.

Jak wskazuje Polsat, wykorzystywanie pandemii w celu uzyskania zysku Ardanowski określił jako zachowanie podłe i nieetyczne.

Znany polski muzyk zakażony wirusem. Na pomoc czekał trzy dniZnany polski muzyk zakażony wirusem. Na pomoc czekał trzy dniCzytaj dalej

Minister rolnictwa: "Żywności mamy pod dostatkiem"

– Ceny żywności płacone za surowce rolne są jednymi z niższych w Europie i podwyżki cen w sklepach nie są spowodowane przez rolników. Polska należy do państw o dużym potencjale produkcji rolnej, tak dużym, że musimy eksportować, aby rolnictwo mogło się rozwijać. Nieuczciwi kontrahenci, którzy chcieliby mniej płacić rolnikom, chcą jednocześnie zarobić, podwyższając ceny – mówił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu

Ardanowski odniósł się również do braku niektórych produktów na sklepowych półkach. – Żywności mamy pod dostatkiem, a zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego nieprzerwanie pracują. Chwilowe braki w zaopatrzeniu spowodowane były wzmożonymi zakupami, których nie przewidzieli handlowcy – przekazał. Zapewnił, że wszelkie braki są na bieżąco uzupełniane.

Jak podaje Polsat News, minister przekazał, że resort bacznie obserwuje m.in. ceny mięsa drobiowego oraz wszelkich produktów mleczarskich. Zaznaczył, że Inspekcja Handlowa oraz Urząd Ochrony konsumenta i Konkurencji cały czas monitorują sytuację. W przypadku nadużyć instytucje mają nakładać odpowiednie sankcje karne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Wspaniałe wiadomości z Chin ws. koronawirusa. W końcu dają nadzieję

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News