Szkocki minister finansów Derek Mackay miał podrywać nastolatka. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Lutego 2020

Minister finansów podrywał 16-letniego chłopca. Skandal w skrajnie prawicowej partii, którym żyje cała Wielka Brytania

Minister finansów przejawiał ambicję do zostania premierem. Wywodzący się ze skrajnie nacjonalistycznej Szkockiej Partii Narodowej Derek Mackay może jednak zapomnieć o pełnieniu tej funkcji po tym, jak wyszło na jaw, że miesiącami podrywał 16-latka. Mężczyzna zapraszał go na mecze i kolacje. Całość okraszał komentarzami o niezwykłej urodzie chłopca.

Wywodzący się z ramienia nacjonalistycznego, proniepodległościowego SPN-u 42-letni Derek Mackay pełnił funkcję szkockiego ministra finansów. Mężczyzna podał się do dymisji, gdy "The Scottish Sun" (szkockie wydanie popularnego brytyjskiego "The Sun) opublikował artykuł, z którego wynika, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy polityk wprost zasypywał wiadomościami 16-letniego chłopca, którego nigdy wcześniej nie spotkał.

Wiadomości wysyłał za pośrednictwem Facebooka oraz Instagrama. Chłopiec z początku ignorował wiadomości. W pewnym momencie, zaalarmowany ich liczbą oraz treścią, zdecydował się powiedzieć o wszystkim rodzicom.

Papież Franciszek zawiódł wszystkich. Nikt nie spodziewał się takich słówPapież Franciszek zawiódł wszystkich. Nikt nie spodziewał się takich słówCzytaj dalej

Minister finansów: "Jesteś naprawdę śliczny"

Gdy na pytanie ministra, czy treść ich konwersacji pozostanie między nimi, chłopiec odpowiedział twierdząco, Mackay napisał: "Fajnie! Więc szczerze mówiąc, uważam, że jesteś naprawdę słodki". Polityk dość często komplementował urodę chłopca. Twierdził, że "jest bardzo ładny" i "dobrze wygląda w nowej fryzurze". Mimo że doskonale zdawał sobie sprawę z faktu, że obiekt jego westchnień ma 16 lat, nie zawahał się zaprosić go na mecz rugby oraz kolację. Nie zaniechał swoich awansów nawet wówczas, gdy chłopiec poinformował go, że "jego mama będzie zmartwiona", gdy dowie się o wspomnianym zaproszeniu. Zdaniem szkockich dziennikarzy, mężczyzna miał wysłać ponad 270 wiadomości.

Gdy "The Scottish Sun" dotarł do wiadomości wysyłanych przez ministra, ten pracował już nad ostatnimi poprawkami do projektu budżetu. Po opublikowaniu artykułu Mackay podał się do dymisji.

– Biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Zachowałem się głupio i jest mi naprawdę przykro. Bezwarunkowo przepraszam tę osobę i jej rodzinę. Rozmawiałem wczoraj wieczorem z pierwszą minister, złożyłem rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Służba w rządzie była ogromnym przywilejem i przykro mi, że zawiodłem swoich kolegów i zwolenników – powiedział po fakcie Mackay.

– Derek wniósł znaczący wkład w pracę rządu, przyznał jednak, że jego zachowanie nie spełniło wymaganych standardów – oceniła premier szkockiego rządu Nicola Sturgeon, cytowana przez RMF FM.

Były już minister finansów jest ojcem dwóch synów. O tym, że jest gejem poinformował w 2013 roku. Wówczas rozstał się ze swoją żoną i postanowił zamieszkać w Glasgow ze swoim partnerem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły