Minister Edukacji. https://www.facebook.com/DariuszPiontkowski/photos/a.427328457305826/2199345366770784/?type=3&theater
Źródło: https://www.facebook.com/DariuszPiontkowski/photos/a.427328457305826/2199345366770784/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Grudnia 2019

Minister edukacji znowu odlatuje u Rydzyka. Współczujemy dzieciom

Minister edukacji o gender: "Ideologia, która ma całkowicie zburzyć dotychczasowy świat". Dariusz Piontkowski zaznacza, że jeśli będzie to konieczne, zostaną wprowadzone dodatkowe zapisy "chroniące dzieci".

– Nie tylko nauczycieli, ale wszystkich obywateli naszego kraju ciągle obowiązuje polskie prawo i polska konstytucja, która wyraźnie mówi, że związek kobiety i mężczyzny może być jedynie nazywany małżeństwem – powiedział Piontkowski w Telewizji TRWAM. Można przypuszczać, że miał na myśli, iż "według konstytucji małżeństwo może być zawarte jedynie między kobietą a mężczyzną".

– To się nie zmienia i nie można propagować innych poglądów. Nie można również wprowadzać zajęć czy instytucji, organizacji, które chciałyby wprowadzać tę nową ideologię genderową. Tu musi być wyraźnie zgoda dyrekcji szkoły, a dyrektor bez zgody rady rodziców nie może takiej organizacji wpuścić na teren szkoły – kontynuował Minister w telewizji Ojca Rydzyka.

Minister edukacji: "Chcą postawić świat na głowie"

Gender jest nierzadko wykorzystywane wymiennie z LGBT, małżeństwami homoseksualnymi, a nawet promowaniem pedofilii. Wielu konswerwatywnym politykom umyka fakt, że chodzi tu raczej o kontestowanie tradycyjnych społecznych ról płciowych, gdzie kobieta miałaby się zajmować prowadzeniem domu, a mężczyzna na niego zarabiać.

Rząd wydał 100 mln zł na niedziałający program. Przynajmniej Kościołowi się podobaRząd wydał 100 mln zł na niedziałający program. Przynajmniej Kościołowi się podobaCzytaj dalej

Zdaniem Piontkowskiego część organizacji liberalnych stara się postawić świat na głowie. Mowa, rzecz jasna, o edukacji seksualnej.

Minister zaznaczył, że zajęcia dotyczące życia intymnego powinny się odbywać po lekcjach, a nie na zajęciach z historii, języka polskiego czy wychowania do życia w rodzinie.

Dariusz Piontkowski zamierza chronić polskie dzieci. "Przyglądamy się sprawie i jeżeli będzie potrzeba, wprowadzimy jeszcze dodatkowe zapisy, które uchronią polskie dzieci przed tą ideologią, która ma całkowicie zburzyć dotychczasowy świat".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Iberion - grupa mediowa przyszłości

3. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

4. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

5. Złamał obojczyk uczestnikowi Marszu Równości, może trafić za kratki. Mamy nagranie

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia