Minister bagatelizuje atak na sędzię? Szokujące słowa.. YouTube/Telewizja Republika
Źródło: YouTube/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Lutego 2020

Minister nie szczędził słów odnośnie ataku na sędzię. "To był nożyk do obierania ziemniaków"

Minister bagatelizuje atak na sędzie? Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, w szokujących słowach odniósł się do sprawy ataku na sędzie w Rybniku i kpi z relacji stowarzyszenia sędziów Iustitia. Prawnicy są oburzeni słowami ministra i jego postawą w tej sytuacji. Nie dowierzają, że może być na to jakiekolwiek wytłumaczenie i próba obrony napastnika.

Po ataku na sędzię Sylwię Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku, stowarzyszenie sędziów Iustitia zamieściło przejmujący wpis. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik postanowił zakpić sobie z ich relacji i całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, bagatelizując problem ataku.

Gwiazda słynnego programu TVP wzięła lesbijski ślub. Co na to Kurski?Gwiazda słynnego programu TVP wzięła lesbijski ślub. Co na to Kurski?Czytaj dalej

Minister Michał Wójcik bagatelizuje atak na sędzie i kpi z relacji sędziów z lustitii. "Był to tylko nożyk do obierania ziemniaków"

- Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i prawda według Iustitii - napisał na Twitterze minister, zaznaczając przy tym, że napastnik miał przy sobie w sądzie "tylko" nóż do obierania ziemniaków. W związku z tym, zdaniem wiceministra sprawiedliwości, nie ma w tym nic aż tak złego.

Pierw minister uderzył w samą narrację stowarzyszenia Iustitia. Zdaniem Iustitii atak na sędzię jest skutkiem nagonki prowadzonej przez władzę i prorządowe, prawicowe media.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Kolejny sklep Tesco zniknie z Warszawy. UOKiK wydał zgodę na przejęcie

Według informacji, podanych przez stowarzyszenie, atakujący mężczyzna miał przeskoczyć przez stół sędziowski, a następnie uderzyć i skopać kobietę. Okazało się także, że miał przy sobie mały nóż, który został mu odebrany przed wejściem do sądu. W chwili ataku na sędzie agresora obezwładnił protokolant.

"Był to tylko nożyk do obierania ziemniaków, podobno nikt nikogo nie skopał, lekarz nie musiał interweniować, a awanturujący się mężczyzna został zatrzymany" - skomentował sprawę Wójcik.

Minister zaznaczył jednak, że "niezależnie od tego nie ma zgody na jakąkolwiek przemoc".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Fenomenalny gol reprezentanta Polski. Sam nie mógł uwierzyć, że to wpadło (WIDEO)

2. Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów