Miłosz Kłeczek. youtube/Telewizja wPolsceŹródło: youtube/Telewizja wPolsce
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Stycznia 2020

Nowa gwiazda TVP wzbudza ogromne kontrowersje. "Szczuje, manipuluje, obraża"

Miłosz Kłeczek, korespondent sejmowy TVP Info, przez niektórych porównywany jest do Łukasza Sitka - dziennikarza zwolnionego z Telewizji Polskiej po wyroku za znieważenie policjanta, kierownika pociągu i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Zestawienie to dotyczy przede wszystkim jego wątpliwej etyki pracy.

O Kłeczku wspominaliśmy ostatnio w kontekście wypadku pod Senatem. Operator kamery, który razem z dziennikarzem ścigał Tomasza Grodzkiego, uderzył kamerą dyrektor gabinetu marszałka, Małgorzatę Daszczyk.

Ostre starcie między Grodzkim a dziennikarzem TVP. Ostre starcie między Grodzkim a dziennikarzem TVP. "Kobieca czaszka jest cieńsza od męskiej"Czytaj dalej

 - A tak naprawdę wyglądał tzw „happening” TVP. Dyr gab M. Daszczyk uderzona kilkunastokilogramową kamerą przez rozpędzonego kamerzystę aż głowa odskakuje. Tomografia głowy, objawy wstrząśnienia mózgu, szok. Mogło się skończyć bardziej tragicznie. Powstrzymajmy tych szaleńców - komentował zdarzenie na swoim Twitterze Tomasz Grodzki.

Sytuacja ta nie była jednak ani debiutem Kłeczka w kontekście ścigania polityków opozycji, ani jego pierwszym starciem z Grodzkim. Dziennikarz jest regularnie wysyłany na konferencje w Senacie. Zdążył już między innymi doprowadzić marszałka do szału, powtarzanymi w kółko pytaniami o łapówki od pacjentów i o to, kto opłaca jego adwokata.

 - Jest pan po prostu bezczelny - rzucił do niego podczas konferencji Grodzki, dodając, iż za pracę mecenasa Jacka Dubois płaci z własnej kieszeni.

Miłosz Kłeczek w pogoni za politykami opozycji

Zanim dziennikarz na celownik wziął sobie Tomasza Grodzkiego, zdążył skonfrontować się również m.in. z Rafałem Trzaskowskim. Po sieci krąży głośne nagranie, na którym odmiawia prezydentowi Warszawy przedstawienia się z imienia i nazwiska.

 - Dziennikarz TVP info do Rafała Trzaskowskiego po konferencji prasowej „Nie jest Pan warty rozmowy”. Zapytany o nazwisko- mówi- „Niech Pan sobie wygoogluje”. Ciekawe jaka premia od Prezesa TVP? Za godzinę zobaczycie zmanipulowaną wersje w telewizji zwanej kiedyś publiczna - skomentował sprawę na Twitterze Cezary Tomczyk.

Teraz Kłeczek otrzyma zupełnie nową rolę. Będzie prowadził wzbudzający kontrowersje program "Kasta" na antenie TVP Info. Format opisywać ma nadużycia w polskim wymiarze sprawiedliwości. Komentatorzy obawiają się stronniczego przekazu programu jak i nieobiektywnej postawy jego prowadzącego.

"Zamiast pytań wypluwa ściek pomówień"; "szczuje, manipuluje, obraża" - takie inwektywy pod adresem Kłeczka ze strony internautów, wymienia portal natemat.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom