Uwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnienia

Autor Alan Wysocki - 20 Listopada 2020

Bank Millennium poinformował o nadchodzących pracach technicznych, które doprowadzą do poważnych utrudnień. Podobne, równie ważne komunikaty wydały inne instytucje finansowe. Wyjaśniamy, co się dzieje i na co należy się przygotować.

Bank Millennium zawiadomił klientów o wdrażanych pracach serwisowych. Ich początek będzie miał miejsce w najbliższą sobotę, 21 listopada. Działania zaplanowano w późnych godzinach wieczornych tak, by jak najmniej usługobiorców odczuło zbliżające się utrudnienia.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Zainteresować powinny się również osoby posiadające konta w Santanderze, mBanku, ING oraz PKO BP. 

Bank Millennium

21 listopada w godzinach od 00:00 do 2:40 Millennium uniemożliwi korzystanie z Millenetu, aplikacji mobilnej, wykonywania płatności BLIK-iem oraz realizowania transakcji za pośrednictwem internetu. Niedostępna będzie również infolinia TeleMillennium. 

Jeszcze wcześniej, bo 20 listopada od godziny 22:00 do soboty, 21 listopada do godziny 22:00 rodzice nie będą mogli wnioskować o przyznanie świadczeń w ramach programów Dobry Start 300+ oraz Rodzina 500+. Prace będą obejmować także dostawcę usług, co blokuje eksplorowanie Profilu Zaufanego, jak i PUE ZUS. 

Bank Millennium prosi o wyrozumiałość oraz przeprasza za nadchodzące utrudnienia.

PKO BP zaś 21 listopada w godzinach 00:00 - 7:30 będzie modernizował serwisy iPKO oraz iPKO biznes. Należy przygotować się na brak dostępu do przelewów natychmiastowych (Express Elixir) oraz zleceń natychmiastowych w ramach międzybankowych przelewów. Rozpoczęcie prac leży zaś po stronie operatora, czyli Krajowej Izby Rozliczeniowej.

W godzinach 00:00 – 23:59 nie będziemy mogli wnioskować o świadczenia z programów Rodzina 500+ i Dobry start 300+.

Dziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Największe utrudnienia zapanują w niedzielę 22 listopada: w godzinach 00:00 - 12:00. "Nie skorzystasz z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz nie zapłacisz w sklepach internetowych za pomocą usługi Płacę z iPKO" - podaje spółka. 

Od 00:00 do 06:00 uniemożliwione zostanie korzystanie z aplikacji mobilnej banku oraz realizowanie płatności za pośrednictwem systemu zbliżeniowego. Dopiero od 06:00 do 12:00 będziemy mogli wypłacać pieniądze z bankomatów oraz dokonywać zakupów. 

"Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać" - czytamy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Santander Bank również ostrzega przez utrudnieniami, które zostały zaplanowane w ramach prac serwisowych na 20 oraz 21 listopada. Już od 23:00 do 07:00 zablokowana zostanie bankowość internetowa i mobilna. O godzinie 22:00 w piątek nie skorzystamy z przelewów natychmiastowych, Przelewów 24, Kantora oraz BLIK-a.

Podobnie jest w przypadku klientów mBanku. Ci zaś nie będą mogli wypłacić gotówki oraz płacić kartą. Chwilowe zmiany wejdą w życie dopiero w niedzielę 22 listopada i będą trwać od 02:00 do 8:50. Nie będą dostępne też przelewy natychmiastowe między północą o 7:30.

ING Bank Śląski w nocy z sobotę na niedzielę wyłączy możliwość wypłacania środków z bankomatów, korzystania z BLIK-a oraz realizowania natychmiastowych przelewów.

Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. "Nie widzę, aby homoseksualistów ktoś bił"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom
  2. Wypij go jeszcze przed śniadaniem. Od razu zauważysz duże zmiany w swoim ciele
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga
  7. Polscy naukowcy dokonali bardzo ważnego odkrycia. Znaleźli niewiarygodnie dziwną planetę

Źródło: [Bank Millennium/Santander/ING/mBank/PKO BP]

 

Następny artykuł
Nie przegap najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News