Bank Millennium przewiduje 21 listopada utrudnienia dla klientów. Wikimedia/Mabucz
Źródło: Wikimedia/Mabucz
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 18 Listopada 2020

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnienia

Klienci Millennium będą musieli pamiętać, że ich bank niedługo przeprowadzi kolejne prace serwisowe. Nieczynne będzie większość funkcji - nie będzie można też zapłacić w internecie. Utrudnienia nie będą trwały długo, ale już teraz warto się z nimi zapoznać, by potem, 21 listopada, nie obudzić się z chęcią zrobienia nagłych zakupów przez Internet.

Nieczynne będzie sporo funkcji. Czy trzeba się specjalnie przygotować?

Uwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaUwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaCzytaj dalej

Klientów Millennium czekają spore utrudnienia

Prace serwisowe odbywają się często we wszystkich bankach - służą m. in. poprawie zabezpieczeń, testom nowych rozwiązań, wprowadzeniu nowych funkcji czy sprawdzeniu działania aplikacji. Momenty, w których nie działają m. in. aplikacje mobilne i możliwości płatności są jednak rzadsze.

Millennium ogłosiło, że w sobotę (a konkretnie w nocy z piątku na sobotę) 21 listopada, niektóre z funkcji będą niedostępne. Co to oznacza?

B. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająB. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająCzytaj dalej

Nie będzie można zapłacić kartą, przez aplikację ani BLIK-iem w ramach późnowieczornych zakupów w Internecie. Nie zadziałają też aplikacja mobilna i Millenet. Nieczynna pozostanie także infolinia Telemillennium.

Jak długo będzie to trwało? Od godziny 00:00 aż do 2:40. Należy pamiętać, że normalne zakupy w sklepach będzie można wykonywać bez przeszkód, należy jednak wstrzymać się z ich internetową wersją.

Serwisowanie sprzętu - jak często się to zdarza?

Zazwyczaj to właśnie w weekendy dochodzi najczęściej do serwisowania sprzętu w bankach oraz naprawiania i poprawiania różnego rodzaju bankowych aplikacji. Ma to pomóc w momencie, w którym wykonywane są mniejsze liczby transakcji. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi utrudnieniami dla klienta, ale w przypadku wielu banków te zmiany są niezauważalne.

Niektóre z nich przyzwyczaiły swoich klientów, że sprzęt serwisują w godziną późno nocnych i wczesno porannych. Zazwyczaj informacje o utrudnieniach o 5:00 rano nie wzbudzają w klientach dużego niepokoju.

Wpadka w Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawićCzytaj dalej

Przerwy techniczne trwają też zazwyczaj krótko - około godziny, choć niektóre problemy są tak szerokie, że obejmują więcej czasu, czasem nawet po kilka godzin i trwają do rana.

Takie działania mają zapobiec awariom sprzętu lub aplikacji w najmniej oczekiwanych momentach. Jak się okazuje, m. in. to sprawia, że awarii w bankach jest o wiele mniej, a nasze pieniądze są bezpieczniejsze na kontach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Wielka niemiecka firma zamyka produkcję w Polsce. Fabryki przeniesie do Bangladeszu
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Mimo tego, że przerwy techniczne zazwyczaj planowane są na weekendy i godziny nocne, w których mało prawdopodobne jest, by ktoś robił zakupy, to już w przypadku niektórych, często mniejszych banków, zdarzają się one nawet w środku dnia. Należy pilnie czytać informacje zamieszczone na stronach instytucji i śledzić wiadomości na skrzynce w naszych bankowych aplikacjach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Siedem chorób, które można wyczytać z dłoni. Mówią wiele o naszym stanie zdrowia
  2. Wystarczy dodać do kapusty boczek i marchewkę, smak cię zaskoczy. Idealny pomysł na szybki obiad dla zabieganych
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Pojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicy
  7. Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów