Millennium. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Listopada 2020

Uwaga, klienci banku Millennium powinni uważać. Pojawiło się ostrzeżenie, można stracić majątek

Bank Millennium wydał komunikat, z którym powinien zapoznać się każdy klient. Chodzi o wielopłaszczyznowe działanie oszustów. Chwila nieuwagi może sprawić, że pożegnacie z oszczędnościami.

Organy ścigania oraz kierownictwa instytucji finansowych coraz prężniej rozpracowują strategie oszustów. Ci jednak wciąż aktualizują metody działania. Zaniepokojeni klienci zaczęli alarmować Millennium o najnowszym sposobie wykradania pieniędzy. Warto się zainteresować i przygotować, by nie nabrać się na niepozorną sztuczkę.

Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta "na****nywikary", do którego odniósł się Karczewski, bo też się nie zorientowałCzytaj dalej

Bank Millenium alarmuje i ostrzega. Oszuści próbują dostać się do waszych oszczędności

Oszuści podszywają się pod pracowników infolinii TeleMillennium. Celem rozmowy z klientem Millennium są bliżej nieokreślone "podejrzane transakcje". Ma do nich dochodzić na koncie lub karcie. Jak podają pracownicy spółki, pada również prośba o padanie danych i zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Aplikacja zawiera szkodliwe oprogramowanie, umożliwiające sterowanie telefonem ofiary oszustwa. Bank Millennium prosi o zachowanie czujności i wymienia, krok po kroku, jak zabezpieczyć się przed podobnymi incydentami.

"Nie pobieraj żadnej podejrzanej aplikacji. Konsultanci Banku nigdy nie zachęcają do pobierania żadnych aplikacji do szybkiej obsługi klienta itp." - czytamy w komunikacie. Nie należy również podawać poufnych informacji takich jak numer PESEL, numer karty płatniczej oraz kod CCV.

"Konsultanci infolinii nigdy nie proszą o takie dane. Nie podawaj swoich danych logowania do systemu – konsultant Banku Millennium nigdy nie zaloguje się do systemu za Ciebie" - podkreśla instytucja.

Każdy, kto chce zalogować się na swoje konto, powinien dokonywać działania wyłącznie za pośrednictwem banku lub oficjalnej aplikacji mobilnej Millennium. Podczas logowania nie należy również podawać pełnego numeru PESEL. Proces polega jedynie na przedstawieniu dwóch, losowo wybranych cyfr.

PiS traci większość? Grunt pali się pod nogami, kolejny poseł odchodziPiS traci większość? Grunt pali się pod nogami, kolejny poseł odchodziCzytaj dalej

Nie jest to ostatnie ostrzeżenie, jakie Millennium otrzymało od interesantów. Tym razem chodzi o fałszywe maile, zawierające ofertę dotyczącą premii lojalnościowej. Do jej wykorzystanie należy aktywować link, który przenosi nas do fałszywej strony.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Biedronka przedłuża hitową akcję. Do zdobycia nagrody warte nawet 3 tys. zł, czas tylko do soboty
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

"Informujemy, że Bank Millennium nie wysyła tego typu wiadomości ani żadnych linków za pośrednictwem wiadomości e-mail czy SMS! Nigdy też nie wymagamy wpisania danych karty w trakcie logowania do konta" - wyjaśniają pracownicy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Złodzieje zaczęli atakować metodą "na policjanta". "Policja informuje o fałszywych e-mailach dotyczących rzekomego oszustwa bankowego. Do wiadomości, podpisanej rzekomo przez Komendę Policji, dołączony jest załącznik ze złośliwym oprogramowaniem, które infekuje lub całkowicie blokuje urządzenie" - czytamy.

Informacje podane przez Millennium mogą nie zaspokajać waszych wątpliwości. W przypadku odnotowania jakichkolwiek niepokojących aktywności ze strony rzekomych pracowników spółki, należy skontaktować się ze specjalną linią, przeznaczoną dla interesantów. "801 244 357 dla tel. stacjonarnych i komórkowych, +48 22 598 40 50 dla tel. komórkowych i zagranicznych (Opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)" - podaje instytucja.

Millennium

Nagle Nagle "Rolnik szuka żony" wstrzymany. Co się stało?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starasz się schudnąć, ale nie udaje ci się osiągnąć efektów? Być może popełniasz 5 podstawowych błędów
  2. Ugryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkow
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych
  6. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  7. Bardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie

Źródło: [Millennium]