"Milionerzy" TVN, Hubert Urbański. youtube/tvnplŹródło: youtube/tvnpl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Sierpnia 2020

Wygralibyście 2000 zł? Piekielnie trudne pytanie w "Milionerach" za bardzo małą stawkę

"Milionerzy", od kiedy tylko pojawili się na antenie TVN, z każdą edycją gromadzili tłumy widzów przed ekranami. Całe rodziny próbowały poprawnie odpowiadać na pytania, zadawane przez kultowego prowadzącego, Huberta Urbańskiego. Do dziś niektóre z nich, zwłaszcza te szczególnie podchwytliwe, stanowią przedmiot debaty.

TVN adaptuje zagraniczny format. Hubert Urbański zapewnia oglądalność

Warto przypomnieć, że program debiutował na polskich srebrnych ekranach w 1999 roku. Adaptacja "Who Wants To Be a Millionaire?" okazała się być strzałem w dziesiątkę. W szczytowym momencie, program miał nawet 6,5 mln widzów. Dokładnie tyle Polek i Polaków chciało obejrzeć odcinek pierwszej edycji, w którym po raz pierwszy padła wygrana w wysokości 250 000 zł. 

Nagła awantura na antenie Polsat News. Gościom całkowicie puściły nerwy, padły niespodziewane słowaNagła awantura na antenie Polsat News. Gościom całkowicie puściły nerwy, padły niespodziewane słowaCzytaj dalej

Choć popularność programowi zapewniają przejrzyste, stałe i względnie proste zasady gry, tytułowymi milionerami został tylko 1 uczestnik i 2 uczestniczki, w trakcie 1042 odcinków, 17 polskich serii. Jedna ze zwyciężczyń, Maria Romanek, zapadła widzom w pamięć szczególnie mocno. Emerytowana nauczycielka szybko wydała bowiem wygraną, lwią część pieniędzy oddając na cele charytatywne.

Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacjiPrzykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacjiCzytaj dalej

Naturalnie, jeszcze jednym, istotnym czynnikiem, dla którego format odniósł w Polsce sukces, jest decyzja produkcji o zatrudnieniu Huberta Urbańskiego. Dziennikarz od 1999 roku (z przerwami między edycjami) świetnie sprawdza się w roli gospodarza. Sugestie, kierowane do uczestników, często zdają się zbijać ich z tropu, co jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę w studio. Ciekawostką jest, że Urbański przed każdym odcinkiem wiele czasu spędza w charakteryzatorni, gdzie specjaliści bynajmniej nie pracują nad jego fryzurą czy twarzą, a... dłońmi! Prowadzący ma bowiem wytatuowane na dłoniach inicjały swoich córek, których ekspozycję w czasie nagrań, produkcja uznała za zły pomysł.

"Milionerzy" znowu zaskakują bardzo trudnym pytaniem. Tym razem za małą stawkę

W wyemitowanym ostatnio odcinku "Milionerów", udział brał Pan Patryk, któremu gra od samego początku nie szła najlepiej. Uczestnik musiał niestety wykorzystać aż dwa koła ratunkowe na samym początku gry.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Złe wieści dla seniorów na etacie. Niebawem ty też możesz stracić pracę

Pytanie za 2000 zł w "Milionerach" brzmiało: Co tłucze się po piekle?

  • A: jarek
  • B: czarek
  • C: marek
  • D: darek

Zdezorientowany mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zmuszony był wykotrzystać aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich, czyli pytanie do publiczności, wcale nie rozwiało jego wątpliwości. 42 proc. ankietowanych postawiło na marka, 31 proc. na czarka a 20 proc. na darka. Widzów najmniej w tym przypadku przekonał jarek (wszystkie słowa pisane małą literą).

Pan Patryk poprosił o koło ratunkowe "pół na pół", które postawiło go w jeszcze gorszej sytuacji - na ekranie zostały bowiem dwie, najpopularniejsze wśród pytanych opcje. Uczestnik zdecydował się na odpowiedź C i wygrał 2000 zł. Marek, w tym znaczeniu jako dusza pokutująca, odnosi się do powiedzienia „tłuc się jak marek po piekle”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ponad 16 tysięcy Polaków odciętych od świata. Setki interwencji. Koszmar