Milionerzy. Player.pl/Milionerzy/sezon 8 odc. 403/ScreenŹródło: Player.pl/Milionerzy/sezon 8 odc. 403/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Listopada 2020

Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadzili

Program "Milionerzy" już na samym początku zbił Karolinę z tropu. Na proste pytanie musiała odpowiadać publiczność. Niestety, niewinna wpadka przysporzyła studentce wielu negatywnych komentarzy. Internauci nie mają litości.

Wydawcy projektu "Milionerzy" wymagają od uczestników show wiedzy na niemal każdy temat. Liczne pytania odnoszą się do historii, polityki, technologii, gastronomii, religii, a nawet rzemieślnictwa. Można śmiało stwierdzić, że teleturniej nie tylko uczy, ale też bawi. Od 1999 roku TVN stale rozwijał produkcję. Niesamowita oglądalność przyciąga kolejnych gości.

Kardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNKardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNCzytaj dalej

Wielu widzów nie zdaje sobie sprawy, że stając w szranki z Hubertem Urbańskim, sama wiedza może nie pomóc. Obecność przed kamerami, gwiazdą komercyjnego medium oraz wielotysięczną widownią może wywołać tremę. Stres niejednokrotnie przeszkodził uczestnikom "Milionerów" w sięgnięciu po istną fortunę. Sam prowadzący potęguję napiętą atmosferę w studiu poprzez kamienną twarz oraz niejednoznaczne pytania.

Z nerwową sytuacją nie poradziła sobie Karolina - studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Na samym początku "Milionerzy" nie sprawiali kobiecie większych trudności. Jej występ zapoczątkował emisję teleturnieju. Kłopoty nadeszły wraz z pytaniem o literaturę światową. "Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?" - usłyszała Karolina. 

Chwilę później uczestniczka programu wypaliła, że najprawdopodobniej nie chodzi o popularną powieść. Oczywiście, chodziło o "Muszkieterów", a co za tym idzie, poprawną odpowiedzią były "szpady". Poza szpadami, Karolina mogła wybrać włócznie, miecze oraz szable.

Niezbędne było wsparcie w postaci koła ratunkowego, które umożliwiło publiczności wskazanie odpowiedzi. Szpadę wybrała zdecydowana większość, bo aż 72% ankietowanych. Studentka, choć wcześniej rozważała zaznaczenie włóczni, posłuchała się głosujących. Umożliwiło jej to dalszą grę w "Milionerach". 

Pytanie o "Muszkieterów" dawało wygraną w wysokości tysiąca złotych.

Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Czytaj dalej

Zdarzenie zostało natychmiastowo odnotowane przez użytkowników Twittera. Pod jednym z wpisów rozgorzała dyskusja o rzekomym braku elementarnej wiedzy Karoliny. Należy jednak zaznaczyć, że niewinna wpadka mogła nie wynikać z nieodpowiedniego przygotować, a ze stresu lub tremy. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodzianka
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Internauci byli jednak bezlitośni. "Potrzeba reformy programów szkolnych, by taki obowiązek znania wprowadzić, bo to jednak żenada" - czytamy w komentarzu pod wątkiem. "Nie kompromituj się nieuku. Nawet mój 6-letni siostrzeniec znał odpowiedź na to pytanie" - obrażał inny. "Trzeba przynajmniej się orientować. To co zaprezentowała ta Julka to nie brak zainteresowania tylko brak znajomości kanonu kulturowego" - karci użytkownik społecznościowego medium. 

Karolina miała również swoich obrońców. "Jest tyle współczesnych książek, że nie wiem czy mam ochotę sięgać po taką klasykę. Próbowałem ostatnio czytać Don Kichota, język i sposób narracji mnie zmęczył. Ja czytam dla przyjemności" - tłumaczył mężczyzna, któremu wtórował przedstawiciel tej samej strony sporu. "Nie ma przecież obowiązku znania na pamięć przekroju literatury światowej" - podawał. Cytując wpisy, zachowaliśmy pisownię oryginalną.

Dyskusje o poziom wiedzy gościni Urbańskiego powinien zakończyć fakt, że kobieta odpowiedziała poprawnie na aż 7 pytań. "Milionerzy" nagrodzili odpowiedzi studentki aż 40 tysiącami złotych, co zakończyło emisję 403 odcinka 8 sezonu telewizyjnego show.

Wiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiWiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Decyzja zapadła. Od poniedziałku część uczniów wróci do szkół
  2. Dostojna niczym górskie szczyty, królowa ciast - nasza ukochana karpatka. Znamy recepturę, dzięki której zawsze idealnie wyrasta
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd
  7. Innowacyjny smartfon od Oppo zachwyca zwijanym ekranem. Niestety, są też złe wieści

Źródło: [Milionerzy/Twitter/Wojtek Szacki]