Pan Jakub nie poradził sobie z pytaniem, które zadano mu zaraz po rozpoczęciu odcinka i odpadł z "Milionerów".. (screen) Player.pl/MilionerzyŹródło: (screen) Player.pl/Milionerzy
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"

Niezwykle szybka przegrana uczestnika poniedziałkowego odcinka "Milionerów". Ledwie Hubert Urbański przywitał swojego gościa, już musiał się z nim żegnać. Pan Jakub z Wrocławia w poprzednim odcinku dotarł już do progu 5000 zł i po weekendowej przerwie mógł odpowiedzieć na pytanie za 10 000 zł. Kategoria motoryzacyjna okazała się być jednak zbyt trudna i uczestnik musiał pożegnać się z programem.

Przygoda pana Jakuba trwała dłużej w czwartkowym odcinku. Niestety, musiała zakończyć się szybciej, niż chciałby tego uczestnik.

Kraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiKraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiCzytaj dalej

Uczestnik szybko odpadł w poniedziałkowym odcinku "Milionerów"

Pan Jakub z Wrocławia radził sobie bardzo dobrze w czwartkowej odsłonie popularnego teleturnieju. Wcześniej okazał się najszybszy spośród pozostałych uczestników i dzięki temu zasiadł na fotelu przed Hubertem Urbańskim. 

Pierwsze pytanie w czasie jego czwartkowych zmagań dotyczyło "szeleszczącego argumentu" - co oznacza to określenie? Pan Jakub dobrze obstawił odpowiedź C, czyli łapówkę. Już drugie pytanie nastręczyło mu jednak trudności. Na jakiej tarce trze się korzeń rośliny wasabi, z której tworzy się jednolita pasta? 

Pan Jakub musiał skorzystać z koła ratunkowego i postanowił zapytać publiczność o ich zdanie na ten temat. Jak się okazało, większość zaznaczyłaby odpowiedź D - tarka ze skóry rekina. Uczestnik zaznaczył tę odpowiedź i już po chwili mógł cieszyć się sumą gwarantowaną o wartości 1000 zł.

Następne pytanie dotyczyło polskiej geografii i województwa, które nie sąsiaduje z województwem świętokrzyskim. Pan Jakub szybko zaznaczył odpowiedź A, czyli z lubuskim. Kolejne wyzwanie dotyczyło mody i tego, jaki dekolt odsłania ramiona - odpowiedź brzmiała hiszpański, co też zaznaczył uczestnik, a potem... skończył się czas. Pan Jakub miał kontynuować zmagania w następnym, poniedziałkowym odcinku.

Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? "Sprawa do reportera" pojechała nagle do jego domu, niespodziewaneCzytaj dalej

Jak się jednak okazało, ten nie był dla niego zbyt szczęśliwy. Ledwo Pan Jakub zasiadł na krześle, już otrzymał pytanie, które okazało się być dla niego za trudne. 

Trudne pytanie motoryzacyjne w "Milionerach"

Ledwie pan Jakub usiadł, otrzymał bardzo trudne pytanie z kategorii motoryzacyjnej. Brzmiało ono: Warszawa to pierwsze osobowe auto produkowane w Polsce seryjnie po II wojnie światowej. Które z poniższych była dlań wzorem?

A: Wołga

B: Pobieda

C: Moskiwcz

D: Czajka

Dawne auta nie były jednak działką, na której temat wrocławianin miałby dużą wiedzę. Na początku stawiał na A, bo, jak twierdził, była to jedyna nazwa, która cokolwiek mu mówiła. Potem postanowił skorzystać z koła ratunkowego "pół na pół". 

Pozostały odpowiedzi B i C. Pan Jakub zastanawiał się przez chwilę i postanowił skorzystać z tropu miastowego - skoro nazwa samochodu marki Warszawa pochodzi od miasta, to może jej wzór również do tego nawiązywał? To rozumowanie sprawiło, że ostatecznie zaznaczył odpowiedź C, Moskwicz

Niestety, nie była to dobra odpowiedź - właściwą odpowiedzią było B - Pobieda. Pobieda była pierwszym autem skonstruowanym samodzielnie przez mechaników ZSRR bez żadnego wzorca zachodniego. To m. in. dlatego stanowiła tak ważny wzór dla kultowego polskiego auta. Pobiedy budowano również w polskiej Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie, stąd pewnie pomysł na wzorowanie się na starszym aucie. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [se.pl]

Kaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaKaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna. Wstała i poszła do piekarni prosić o pomoc
  2. Tylko Magda Gessler zna sekret idealnych placków ziemniaczanych. Raz ich skosztujesz - przepadniesz na zawsze
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ferie 2021: wszystko już jasne. Gowin potwierdził wiadomość ws. sezonu zimowego
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"