Kultowy teleturniej TVN "Milionerzy" dostarczył wczoraj sporo emocji. YouTub.com/tvnpl
Źródło: YouTub.com/tvnpl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 23 Października 2020

Sytuacja, jaka przez paręnaście lat zdarzyła się na antenie niewiele razy. Ogromne emocje w "Milionerach"

Niewielu śmiałków pojawiających się w studio TVN dociera do ostatniego z pytań przewidzianych w scenariuszu programu "Milionerzy". Wczoraj jeden z uczestników teleturnieju stanął przed szansą zdobycia czeku na milion złotych. Dla wielu pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego mogło być odebrane za wybitnie proste.

Hubert Urbański od jakiegoś czasu znów może z dumą nazywać się prowadzącym programu „Milionerzy” emitowanego przez TVN. W Polsce nie brakuje śmiałków chcących udowodnić, że ich wiedza jest wystarczająca do zdobycia znacznej sumy pieniędzy. Niestety, kiedy siadają w fotelu w studio, zdają sobie sprawę, że odpowiadanie na stanie z perspektywy domowej kanapy, jest o wiele łatwiejsze. Wczorajszy uczestnik przez cały okres swojej gry imponował szybkością podejmowanych decyzji oraz pewnością. Kiedy doszedł do pytania za milion złotych, nie krył swojego zdziwienia.

Biedronka czynna w każdą niedzielę. Sieć znalazła niesamowity sposób na obejście zakazuBiedronka czynna w każdą niedzielę. Sieć znalazła niesamowity sposób na obejście zakazuCzytaj dalej

Na przestrzeni lat „Milionerzy” wielokrotnie zaskakiwali pytaniami

Wiele osób jest przekonanych, że ich wiedza ogólna jest wystarczająca, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania przewidziane w programie „Milionerzy” i wyjść ze studia TVN jako milioner. Niestety rzeczywistość często reflektuje te poglądy i pokazuje, że na świecie jest wiele faktów, o których spora część osób nie ma żadnego pojęcia. Łukasz Grymuza postanowił sprawdzić, do której grupy należy i dzięki wiedzy oraz szybkości w eliminacjach zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego. Mieszkaniec Lublina od samego początku zaskakiwał swoją pewnością siebie.

Rozpoczynając swoją wędrówkę po milion złotych Łukasz Grymuza, nie pozostawiał Hubertowi Urbańskiego zbytniego pola do popisu w kwestii zadawania słynnego pytania „definitywnie?”. Uczestnik „Milionerów” szedł jak burza i po chwili sam dodawał, że prosi o ostateczne zaznaczenie wskazanej przez niego odpowiedzi. Prowadzący był ewidentnie zaskoczony tak wielką stanowczością gracza, a jako osoba doświadczona w teleturniejach wiedział, że często to właśnie pośpiech i pochopne decyzje były powodem odpadnięcia obiecujących graczy. Tym razem tak się nie stało i Łukasz Grymuza dotarł do ostatniego pytania. Widzowie TVN oglądając wczorajszy odcinek „Milionerów”, po raz kolejny mogli być zaskoczeni pytaniem zadanym uczestnikowi. W opinii wielu osób było ono zbyt proste, jak na stawkę, z którą można było opuścić studio.

Ograniczenia w poruszaniu się, cała Polska czerwoną strefą. Pilna konferencja ws. nowych, radykalnych obostrzeńOgraniczenia w poruszaniu się, cała Polska czerwoną strefą. Pilna konferencja ws. nowych, radykalnych obostrzeńCzytaj dalej

Czy wiesz, jaki owoc pozostanie niedojrzały?

Kiedy Łukasz Grymuza doszedł do finałowego pytania, jego zdziwienie było spore. Zamiast bardzo dokładnego pytania technicznego, czy historycznego Hubert Urbański zapytał go o dojrzewanie owoców. Kwestia znajomości na rolnictwie nie ma tu nic do rzeczy, gdyż pytanie było bardzo ogólne, jednak jak wiadomo: trudne pytanie to tylko takie, na które nie znamy odpowiedzi. Osoby oceniające pytanie, jako banalne powinny zastanowić się, czy znały odpowiedź na wszystkie poprzednie, które pozwoliły uczestnikowi zajść w „Milionerach” tak wysoko.

Hubert Urbański z powagą należną pytaniu za milion złotych zapytał Łukasza Grymuzę o to, które z owoców wskazanych w propozycjach pozostanie niedojrzałe po zerwaniu. „Niektóre z owoców dojrzewają jeszcze po zbiorach. Który zerwany niedojrzały taki pozostanie?” Usłyszał uczestnik „Milionerów”. Widzowie TVN zobaczyli cztery możliwe opcje i były to kolejno: wiśnia, banan, gruszka i awokado. Korzystając z metody dedukcji i powoływania się na osobiste doświadczenia z poszczególnymi owocami, Łukasz Grymuza kolejno dywagował nad poprawną odpowiedzią. Wahał się, czy milion zagwarantuje mu odpowiedź A, czyli wiśnia, czy B, gdzie kryła się gruszka. Słynący z szybkich i ryzykownych decyzji mężczyzna postanowił tym razem zaskoczyć i poprosił Huberta Urbańskiego o pomoc.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Nie obyło się bez skorzystania z koła ratunkowego

Koła ratunkowe dostępne dla śmiałków walczących w „Milionerach” o główną wygraną to często pomoc, która pomaga zgarnąć konkretną sumę pieniędzy. TVN oferuje uczestnikom trzy, są to: pół na pół, pomoc publiczności oraz telefon do przyjaciela. We wczorajszym odcinku Łukasz Grymuza zdecydował się na poproszenie o pomoc swojego teścia i Hubert Urbański zadzwonił do mężczyzny. Ten nie mógł uwierzyć, że jego zięć walczy już o milion złotych, chociaż sam na początku nieco żartobliwie o tym wspomniał. Po odczytaniu przez gracza z Lublina pytania, pomoc teścia nie okazała się pomocna. Mężczyzna nie mógł jednoznacznie wskazać poprawnej odpowiedzi, a jego przypuszczenia w ogóle nie zgadzały się z dedukcją uczestnika teleturnieju TVN.

Pawłowicz mówiła o Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieciCzytaj dalej

Ostatecznie Łukasz Grymuza zdecydował, że tym razem nie będzie ryzykował utraty aż 500 tys. złotych i zrezygnuje z walki o milion złotych. Po upewnieniu się, że ta decyzja jest ostateczna, Hubert Urbański pogratulował imponującej walki i ogłosił, że uczestnik wygrał pół miliona złotych. Jednak, aby tradycji stało się zadość, prowadzący show TVN ujawnił, jaka odpowiedź była prawidłowa. Okazało się, że to właśnie opcja A, czyli wiśnia wskazywana przez Łukasza Grymuzę, jako najbardziej prawdopodobna okazała się poprawna.

Zdjęcie wyróżniające to kadr programu "Milionerzy", pochodzi z publicznego profilu TVN. Resztę materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/tvnpl

Źródło: Fakt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  2. Ksiądz skrytykował maseczki z ambony. Policja wyniosła go z kaplicy na oczach zrozpaczonych wiernych (VIDEO)
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje