W "Milionerach" ostatnio znów pojawiło się pytanie zagłębiające się w sferę polityczną.. (screen) milionerzy.tvp.pl
Źródło: (screen) milionerzy.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Listopada 2020

Tadeusz Rydzyk w "Milionerach" TVN-u. Pojawiła się również Beata Szydło. Przypominamy, najbardziej zaskakujące sytuacje w programie

W dawnych odcinkach "Milionerów" często padały pytania dotyczące znanych postaci polskiej polityki. Bardzo często przysparzały uczestnikom wielu kłopotów. Obecni byli tam najwięksi z największych, a watki kręciły się nie tylko wokół polityki, ale też życia prywatnego. Jakie pytania były najtrudniejsze i kogo dotyczyły?

Najwięcej czasu poświęcono politykom PiS i związanym z nimi środowiskom.

Niewiarygodne, w jakich warunkach Czarnecki odebrał połączenie od Polsatu. Internet nie zapomniNiewiarygodne, w jakich warunkach Czarnecki odebrał połączenie od Polsatu. Internet nie zapomniCzytaj dalej

Jedni "Milionerzy" i dwa polityczne pytania

W jednym z odcinków "Milionerów" z zeszłego roku zagościły aż dwa pytania dotyczące polityki - jedno za 125 tys. zł, na które uczestniczka nie odpowiedziała dobrze, a drugie za 2000 zł, które z łatwością padło łupem następnego uczestnika. Pierwsze z nich brzmiało:

Taśmy z nagraniem rozmowy L. Millera z A. Kwaśniewskim, którą przeprowadzono w 2013 roku w restauracji Amber Room:

A: wysłano sondą na Marsa

B: znaleziono na Marszałkowskiej

C: wyłowiono z Wisły

D: odkryto w szafie Kiszczaka

Uczestniczka najpierw skorzystała z koła ratunkowego pół na pół, co pozostawiło odpowiedzi C i D, a następnie, po dłuższym namyśle, wybrała odpowiedź D. Poprawną była jednak C. Uczestniczka została z sumą gwarantowaną 40 000 zł.

Drugi z uczestników miał łatwiejsze zadanie. Pytanie za 2000 zł zapewne nie nastręczyłoby zbyt wielu problemów osobom choć trochę rozeznanym w polskiej polityce. Dotyczyło ono... Tadeusza Rydzyka.

Najsłynniejszy polski redemptorysta rezyduje:

A: w Poznaniu

B: w Szczecinie

C: w Zakopanem

D: w Toruniu

Obrazy WTV"Nie idźcie do komunii". Ksiądz nie chce aby sakrament przyjmowały osoby, które brały udział w protestachCzytaj dalej

Uczestnik, historyk z wykształcenia, odpowiedział niezwykle szybko, zaznaczając poprawną odpowiedź D i przeszedł do dalszego etapu rozgrywki.

Polityka w "Milionerach"

To nie był pierwszy raz, gdy w "Milionerach", teleturnieju dla ludzi niezwykle wszechstronnych, pojawiło się pytanie polityczne. Bardzo często zasiadający w Sejmie byli bohaterami pytań dotyczących ich działalności, ale również przeszłości. Na takie pytanie dotyczące Beaty Szydło trafiła wioślarska mistrzyni świata, Weronika Deresz.

Pytanie za 75 tys. zł dotyczyło przeszłości zawodowej byłej premier.

Który artysta był zwierzchnikiem Beaty Szydło u początków jej kariery zawodowej?

A: Zbigniew Wodecki

B: Anna Szałapak

C: Wojciech Młynarski

D: Ewa Demarczyk

Deresz nie znała odpowiedzi na to pytanie, skorzystała więc z koła ratunkowego "Telefon do przyjaciela". Jej brat, który znajdował się po drugiej stronie, zaproponował jej wybranie Zbigniewa Wodeckiego. To była jednak błędna odpowiedź i Deresz skończyła z sumą gwarantowaną w wysokości 40 000 zł.

Poprawna odpowiedź dotyczyła Anny Szałapak, gwiazdy Piwnicy pod Baranami, która potem była szefową krakowskiego Muzeum Historycznego. Pod jej kuratelą pracowała na początku swojej drogi zawodowej Beata Szydło.

Inne pytanie dotyczyło tego, co łączy wymienionych polityków.

Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Roman Giertych, Grzegorz Schetyna - wszyscy jak jeden mąż skończyli:

A: 60 lat

B: Historię

C: Akademię muzyczną

D: Ze sobą

Odpowiedzi C i D wydawały się podejrzane, więc zostały tylko dwie. Uczestniczka skorzystała wtedy z telefonu do przyjaciela i zadzwoniła do taty, który poradził jej odpowiedź B. Miał rację, dzięki temu jego córka przeszła do dalszego etapu rozgrywki.

Gdyby tylko wierni wiedzieli. Przed śmiercią Gulbinowicz otrzymywał emeryturę, o jakiej większość z nas może pomarzyćGdyby tylko wierni wiedzieli. Przed śmiercią Gulbinowicz otrzymywał emeryturę, o jakiej większość z nas może pomarzyćCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński ustanowił modę na...

Jeszcze jedno ciekawe pytanie ze świata polityki dotyczyło dawnej już sytuacji z wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Beskidach. Dzięki Joachimowi Brudzińskiemu, który zrobił wtedy zdjęcie zebranym podczas letniej wyprawy polityków, okazało się, że wszyscy noszą pewien charakterystyczny strój - na ich tle wyraźnie wyróżniał się Jarosław Kaczyński.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. WHO wskazało, co należy zrobić, aby lockdown nie był koniecznością. Mocna teza organizacji
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Podczas letniej wyprawy w Beskidy Jarosław Kaczyński i jego towarzysze wylansowali modę na:

A: patriotyczne peleryny

B: prospołeczne bermudy

C: obywatelski dres

D: cywilne kuboty

Uczestniczka wybrała złą odpowiedź, zaznaczyła bowiem C. Poprawna odpowiedź brzmiała patriotyczne peleryny, czyli A. Na zdjęciu wrzuconym przez Joachima Brudzińskiego widać grupę w biało-czerwonych pelerynach przeciwdeszczowych z orłem na piersi, co wywołało furorę w 2017 roku.

źródło: [wprost.pl][fakt.pl][plejada.pl][muzyka.interia.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  2. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Przedłużyli stan wyjątkowy. Utrudnienia dla podróżujących za południową granicę Polski
  7. Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta