Po raz kolejny w "Milionerach" padło pytanie za milion. YouTube.com/tvnpl
Źródło: YouTube.com/tvnpl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 17 Listopada 2020

Milionerzy: Uczestnik usłyszał pytanie za milion. Wydarzyło się coś niespodziewanego, sam Urbański się nie spodziewał

Śmiałków chcących wygrać w "Milionerach" główną wygraną nie brakuje, jednak liczba osób mogących się tym pochwalić, jest dość ograniczona. Wczoraj szansę na dołączenie do grona zwycięzców show TVN otrzymał Maciej Adamski. Hubert Urbański zapytał go o manat azerbejdżański oraz turkmeński.

Format "Milionerzy" od wielu lat gości na ekranach milionów widzów w całej Polsce i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Równie wielu, co fanów oglądania zmagań uczestników, jest samych śmiałków chętnych o zawalczenie o wielkie pieniądze. Wczoraj przed szansą na wyjście ze studia z milionem złotych w kieszeni stanął Maciej Adamski z Warszawy.

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećSławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećCzytaj dalej

Pytania stawiane przed uczestnikami "Milionerów", już wielokrotnie udowadniały, że często zasada wzrostu poziomu trudności nie jest proporcjonalna do etapu, na którym znajduje się gracz. Niemniej pytanie, jakie wczoraj wycenione zostało na milion złotych, należało do wyjątkowo trudnych.

Padło kolejne pytanie za milion w "Milionerach"

Hubert Urbański prowadzący polską wersję "Milionerów" miał szansę na zadanie ostatniego pytania ponad 20 razy. Nie zawsze kończyło się to jednak wskazaniem poprawnej odpowiedzi, a procent graczy, którzy decydują się na podjęcie ryzyka na tym etapie jest wyjątkowo niski.

16 listopada na antenie TVN wyemitowany został odcinek, gdzie Maciej Adamski z Warszawy usłyszał finałowe pytanie. Jego treść była wyjątkowo zaskakująca, nawet dla Huberta Urbańskiego, który musiał skupić się, aby poprawnie je przeczytać. Jak brzmiało wczorajsze finałowe pytanie w "Milionerach"?

- Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński... - zobaczył na swoim ekranie uczestnik teleturnieju TVN, a mina zarówno jego samego, jak i prowadzącego program Huberta Urbańskiego, wiele zdradzała na temat odczucia po poznaniu ostatniego pytania.

"Milionerzy" od lat udowadniają, że nie wiemy tak dużo, jak mogłoby się nam wydawać

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaUwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaCzytaj dalej

Każdorazowo w momencie dyskutowania na temat poziomu trudności w "Milionerach" należy pamiętać, że trudne pytania to tylko te, na które nie znamy odpowiedzi. Dodatkowo, jeśli weźmie się pod uwagę kwestię stresu wynikającego z obecności w studio i otoczenia przez kamery telewizyjne, to odpowiadanie na pytania Huberta Urbańskiego staje się o wiele trudniejsze niż z poziomu kanapy stojącej przed telewizorem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Rząd planuje nową daninę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

Hubert Urbański podał Maciejowi Adamskiemu cztery możliwe odpowiedzi i były to kolejno: "ma i przednie, i tylne"; "zastąpił rubla"; "zakrywa całe ciało" oraz "jest samotnikiem". Z racji, iż "Milionerzy" oferują zawodnikom kilka kół ratunkowych, gracz postanowił skorzystać z telefonu do przyjaciela. Niestety chłopak jego siostry nie potrafił udzielić mu poprawnej odpowiedzi i nie chcąc mu nic sugerować, nie wypowiedział się na temat swych przypuszczeń.

Maciej Adamski podczas toku myślenia na głos przypuszczał, że poprawną odpowiedzią może być odpowiedź B, czyli "zastąpił rubla". Postanowił jednak nie ryzykować i oświadczył Hubertowi Urbańskiemu, że rezygnuje z gry.

Gdyby zdecydował się na strzał, wygrałby milion

Po definitywnym stwierdzeniu, że to koniec gry Hubert Urbański pogratulował Maciejowi Adamskiemu wygranej 500 tys. złotych i zgodnie z tradycją wyjawił, jaka była poprawna odpowiedź. Okazało się, że wskazywana jako prawdopodobna przez gracza odpowiedź B, była właściwą.

Manat azerbejdżański w przeliczeniu na polską walutę to — zgodnie z obecnym kursem — około 2,23 złotego. Wprowadzona została 15 sierpnia 1992 roku i jest to waluta narodowa Azerbejdżanu. Manat turkmeński natomiast to około 1,08 złotego i analogicznie jest walutą obowiązującą w Turkmenistanie.

Zdjęcie wyróżniające to kadr zapowiedzi programu "Milionerzy" udostępniony na kanałach informacyjnych stacji TVN. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/tvnpl

Źródło: TeleShow Wirtualna Polska / Wikipedia

W kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiW kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całkowita zmiana systemu testów na koronawirusa w Polsce? Zaskakujące zalecenia Polskiej Akademii Nauk
  2. Najszybsze, rozpływające się w ustach ciasto czekoladowe, idealne dla niezapowiedzianych gości. Zrobisz je w trakcie zaparzania herbaty
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  6. Dinozaury mogły jednak wcale nie wyginąć, gdyby nie asteroida. Wyjątkowe odkrycie archeologów