"Milionerzy". Pytanie o Adwentystów Dnia Siódmego zaskoczyło uczestnika. YouTube/tvnplŹródło: YouTube/tvnpl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Września 2020

Szło mu doskonale aż do pytania o 40 tys. zł. W Milionerach gracz oniemiał, mało kto by odpowiedział

"Milionerzy" po raz kolejny dostarczyli widzom niemałych emocji. Uczestnik programu znakomicie radził sobie do siódmego pytania, gdy stawką było 40 tys. zł. Wówczas zaskoczono go tematem Adwentystów Dnia Siódmego. Sprawdzamy, jak poradził sobie pan Dominik.

"Milionerzy" po raz pierwszy pojawili się na antenie TVN-u we wrześniu 1999 roku. Od tego czasu popularny wśród telewidzów program dwukrotnie powracał do stacji i począwszy od 9 lutego roku 2017, nieustannie gromadzi przed telewizorami imponującą publiczność. Niezwykle popularna formuła teleturnieju, jak i charyzma prowadzącego show Huberta Urbańskiego niezmiennie owocują kilkumilionową widownią.

Jacek Kurski w poważnych tarapatach, wszystko wyciekło do sieci. Tym razem się nie wywinie?Jacek Kurski w poważnych tarapatach, wszystko wyciekło do sieci. Tym razem się nie wywinie?Czytaj dalej

"Milionerzy". Pytanie o Adwentystów Dnia Siódmego zaskoczyło uczestnika

W ubiegłym tygodniu jednym z uczestników "Milionerów" był pan Dominik, który wyjątkowo dobrze radził sobie w pierwszych sześciu pytaniach. Problemy pojawiły się jednak przy pytaniu o 40 tys. zł, a zatem drugim gwarantowanym progu finnsowym. Hubert Urbański zapytał mężczyznę o to, który dzień tygodnia jest Dniem Pańskim dla Adwentystów Dnia Siódmego? Cztery warianty odpowiedzi mówiły o poniedziałku, środzie, sobocie oraz niedzieli.

Urbański od lat prowadzi Urbański od lat prowadzi "Milionerów", ale nikt nie wie co próbuje ukryć przed widzami w każdym odcinku. Wydało się przypadkiemCzytaj dalej

Uczestnik niestety nie miał już do dyspozycji żadnego z trzech kół ratunkowych. Szybko przyznał, że niestety nie zna poprawnej odpowiedzi, wobec czego do jedynego prawidłowego wariantu usiłował dojść drogą eliminacji. Już na starcie pan Dominik odrzucił pierwszą oraz trzecią odpowiedź. Ostatecznie zdecydował się na środę i zaryzykował utratę wygranych poprzednio 20 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
2. Nie trzeba kupować nowego. Łatwy sposób na otwarcie "jednorazowego" młynka do pieprzu
 

Niestety, drogę do miliona uczestnik był zmuszony przerwać na wspomnianym powyżej pytaniu, wygrywając jedynie gwarantowany tysiąc złotych. Prawidłową odpowiedzią jest bowiem odrzucona na początku sobota. Adwentyści Dnia Siódmego uważają ją za dzień święty i to właśnie wtedy obchodzą Dzień Pański, wskazuje Wirtualna Polska. Kościół adwentystów jest kościołem protestanckim. Poza wspomnianą ciekawostką wyróżnia się on wiarą w bliskie przyjście Jezusa Chrystusa oraz nauką o niebiańskiej świątyni i sądzie śledczym. Jego początek datuje się na rok 1863.

Adwentyści dnia siódmego wierzą ponadto, że ich głównym zadaniem jest głoszenie poselstwa opisanego w 14 rozdziale Księgi Objawienia. Jedną z jego założycielek jest amerykańska pisarka Ellen G. White, którą wyznawcy uznają za proroka.

Stało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okażeStało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okażeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od początku roku zdrożały o 20 proc., może też je masz. Za kilka sztuk nawet 5000 zł
  2. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źródło: WP