Milionerzy. (screen) TVN24/MilionerzyŹródło: (screen) TVN24/Milionerzy
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 13 Października 2020

Milionerzy: Ciężko uwierzyć, że pytanie padło na wizji. Sam Hubert Urbański zaniemówił, a publiczność wstrzymała oddech

W najnowszych "Milionerach" padło pytanie za 250 tyś. zł. Pani Marcie nie zostało już zbyt wiele kół ratunkowych i zdawało się, że już na samym początku była pewna odpowiedzi. Bohaterem pytania był Albert Einstein, a dotyczyło ono tego, który kraj zaproponował mu fotel prezydenta. Jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka?

Pani Marta miała przed sobą niełatwe zadanie. Wcześniejsze pytania szły po jej myśli, tym razem musiała jednak zatrzymać się na dłużej.

Ważny i pilny apel do premiera ws. zdalnego nauczania. Chodzi o MENWażny i pilny apel do premiera ws. zdalnego nauczania. Chodzi o MENCzytaj dalej

Albert Einstein w "Milionerach"

W poprzednim odcinku na fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła pani Marta Maszkiewicz. Bez problemu poradziła sobie z pytaniem za 500 zł dotyczącym "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", ale już pytanie za 1000 zł sprawiło jej problemy i musiała skorzystać z koła ratunkowego "pół na pół". Dzięki temu odpowiedziała poprawnie.

W poniedziałkowej odsłonie teleturnieju pani Marta mierzyła się z pytaniami z zakresu religii, filmoznawstwa i muzyki. Po raz kolejny musiała skorzystać z koła ratunkowego, kiedy padło pytanie o sanacyjnego dziedzica Wawrzyńca Pruskiego - jakiego filmu bohaterem jest ta postać? Tym razem uczestniczka skorzystała z "pytania do publiczności". Zgromadzeni w studiu oglądający pomogli pani Marcie, wskazując odpowiedź "Ostatnia paróweczka hrabiego Barry’ego Kenta", dzięki czemu uczestniczka przeszła dalej, zdobywając 10 tyś. zł.

Ojciec Romana Giertycha przerywa milczenie. Ujawnił ukrywane dotąd faktyOjciec Romana Giertycha przerywa milczenie. Ujawnił ukrywane dotąd faktyCzytaj dalej

Kolejne pytanie, które nastręczyło trudności pojawiło się przy końcu rywalizacji - pojawił się w nim Albert Einstein, a sama treść wydawała się całkowicie niespodziewana.

Telefon poszedł w ruch

Pytanie brzmiało: "Który z tych krajów złożył ofertę prezydentury Einsteinowi?

A: Niemcy B: USA C: Izrael D: Szwajcaria.

Pani Marta odpowiedziała na pytanie, nim jeszcze pojawiły się odpowiedzi, domyślając się, że może chodzić o Izrael, ale nie podjęła wtedy ostatecznej decyzji. Wahała się między Niemcami i krajem, który powstał po II wojnie światowej na Bliskim Wschodzie, odrzucając z miejsca Stany Zjednoczone. Mimo że uczestniczka popisała się szeroką wiedzą z zakresu ustrojów danych państw, wciąż nie była pewna odpowiedzi, dlatego, by nie ryzykować, zdała się na telefon do przyjaciela i tym samym wykorzystała ostatnie ze swoich kół ratunkowych.

Wujek uczestniczki nie znał odpowiedzi na pytanie, ale stanowczo wykluczył dwa warianty - USA i Szwajcarię, dzięki czemu dla pani Marty w grze zostały tylko dwa kraje. Gdyby kobieta odpowiedziała źle na pytanie, w jej rękach zostałaby suma gwarantowana 40 tyś. zł, a szansa na ćwierć miliona była bardzo duża. Postanowiła więc pójść za głosem intuicji i wybrała odpowiedź C: Izrael. Jak się okazało, miała rację i wygrała 250 tyś. zł.

Prezydent Albert Einstein?

Sytuacja, która została opisana w pytaniu miała miejsce w 1952 roku. Wtedy to premier Izraela David Ben Gurion postanowił zaproponować Albertowi Einsteinowi stanowisko prezydenta młodego państwa, chcąc też budować nowy wizerunek międzynarodowy po konfliktach z państwami arabskimi. Einstein byłby wtedy drugim z kolei pełniącym ten urząd. Naukowiec jednak odmówił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak zareaguje Kurski? "Obrzydliwi ludzie, którzy krzywdzą dzieci", gwiazda "Pytania na śniadanie" zaczęła mówić o pedofilii w kościele
2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
3. Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informuje

źródło: [tvn24.pl]

Rada Programowa TVP nie chce Eurowizji Junior? Wielu może być wściekłych, dziwna sytuacjaRada Programowa TVP nie chce Eurowizji Junior? Wielu może być wściekłych, dziwna sytuacjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sportowcy zapowiadają szturm na sejm. Na Wiejskiej będzie bardzo gorąco
  2. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Od 2 lat brzuch kobiety ciągle rośnie, ale nie przez ciążę ani łakomstwo. Wstrząsająca diagnoza

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News