Hubert Urbański. YouTube/tvnpl/Kadr z filmu
Źródło: YouTube/tvnpl/Kadr z filmu
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Września 2020

"Milionerzy": Długo wahał się nad poprawną odpowiedzią. Przed nim leżało 40 tys. złotych. Napięcie sięgnęło zenitu

„Milionerzy”: Pytanie z języka polskiego, które zmusiło uczestnika do dłuższej chwili zastanowienia. Hubert Urbański przeczytał pytanie o związki frazeologiczne warte 40 tysięcy złotych.

W ostatnim odcinku popularnego teleturnieju telewizyjnego „Milionerzy”, który od ponad 20 lat emitowany jest na antenie TVN, uczestnik zmierzył się z ciężkim pytaniem za 40 tys. złotych.

Przez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's, efekty były zadziwiające. Firma wreszcie odpowiedziałaPrzez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's, efekty były zadziwiające. Firma wreszcie odpowiedziałaCzytaj dalej

„Milionerzy”: pytanie o związki frazeologiczne

Pan Krzysztof Mirowski ze Szczecina brał udział w ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy”, który został wyemitowany w poniedziałek 7 września. Pan Krzysztof rozpoczął grę jeszcze w poprzednim odcinku, jednak z uwagi na koniec czasu musiał poczekać na dalsze pytania. Zdążył odpowiedzieć na cztery pierwsze, jednak prawdziwa gra miała dopiero się zacząć. W kolejnym odcinku na jego przeszkodzie do zgarnięcia miliona złotych stanęło trudne pytanie warte 40 tysięcy złotych. „Który liczebnik tworzy z rzeczownikiem „nieszczęścia” związek frazeologiczny? A. w bród, B. półtora, C. trzy czwarte, D. sześć i pół”.

Zadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieliZadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieliCzytaj dalej

Półtora nieszczęścia czy sześć i pół nieszczęścia?

Uczestnik programu po usłyszeniu pytania swoje pierwsze skojarzenia miał z odpowiedziami B. i D. Nie był do końca przekonany, które z nich jest właściwe. Aby ułatwić sobie zadanie postanowił skorzystać z koła ratunkowego „pół-na-pół”, które wykluczyło dwie z czterech odpowiedzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Kelner wprawił Rodowicz w osłupienie. Od razu chwyciła za aparat

System wyłączył odpowiedzi A. i D. Pan Krzysztof po chwili zastanowienia zdecydował się postawić na wariant, który już wcześniej kojarzył mu się z prawidłową odpowiedzią. Wybrał „B. półtora” i miał rację. Mężczyzna wygrał 40 tysięcy złotych i pozostał w walce o nagrodę główną, wynoszącą milion złotych.

Źródło: [„Milionerzy”]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limit
  2. Warszawianka znęcała się nad psem na oczach dzieci. Została nagrana przez sąsiadów
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone