"Milionerzy". "Milionerzy"/odc.408 sezon 8/ScreenŹródło: "Milionerzy"/odc.408 sezon 8/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Grudnia 2020

"Milionerzy": Uczestnik usłyszał pytanie o milion i zdębiał. Jego odpowiedź była całkowicie niespodziewana

Uczestnik programu "Milionerzy" usłyszał ostatnie pytanie w rozgrywce. Możliwość wygrania aż miliona złotych wprawiła Mikołaja w osłupienie. Po dłuższej chwili gość podjął ostateczną decyzję, której mógł nie spodziewać się sam Hubert Urbański.

  • Mikołaj wziął udział w 408 odcinku "Milionerów"
  • Większość pytań nie stanowiła dla mężczyzny trudności
  • Pytanie za milion złotych odmieniło bieg gry

Od 1999 roku TVN z krótkimi przerwami, stale inwestuje w rozwój, słynnego już teleturnieju - "Milionerzy". Od ponad 20 lat program nie tylko wywołuje emocje, ale też pozwala znacznie poszerzyć zasób wiedzy. Poza główną wygraną, która padła trzykrotnie, Polki i Polacy wygrywali mniejsze, choć równie imponujące kwoty.

Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. "Żenada"Czytaj dalej

Uczestnik programu "Milionerzy" doszedł na sam koniec. Niespodziewanie zrezygnował z gry

Tym razem widzowie mieli okazję poznać młodego inżyniera - Mikołaja. Mężczyzna z łatwością przechodził przez kolejne etapu telewizyjnego show. Wszystko wskazywało na szybką drogę aż po milion złotych. Niestety, ostatnie pytanie zbiło gościa Urbańskiego z tropu. 

Zobacz także:  Beztrosko wylewali gnojowicę z cysterny. Porażające skutki

"Na paryskim Łuku Triumfalnym na pamiątkę napoleońskich zwycięstw wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Ostrołęki" - czytamy pasek przedstawiony przez TVN. Mikołaj przez dobre pięć minut głowił się nad odpowiedzią. 

Uczestnik mógł zrezygnować z gry, czyli zachować się bezpiecznie, by wziąć pół miliona złotych. Drugą drogą było ryzyko związane z utratą pieniędzy. Tym razem inżynier postawił na ostrożność. Zakończył grę, co wyraźnie nie przypadło do gustu prowadzącemu.

Tadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęTadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęCzytaj dalej

Wyjaśnijmy więc, że poprawną odpowiedzią była: Warszawa.

Wśród zadanych Mikołajowi pytań możemy wyróżnić: "Na którą z plaż najbliżej jest z bazy wojskowej Pearl Harbor?". Uczestnik "Milionerów" miał do wyboru: Copacabanę, Da Nang, Waikiki oraz Elafonsi. Baza znajduje się na Hawajach, więc prawidłowym wskazaniem było Waikiki. Zagadka nie stanowiła większego wyzwania. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kolejną ciekawostką jest pytanie za 70 tysięcy. "Według Zbigniewa Herberta najpiękniejsza jest Nike w momencie, kiedy zawiązuje sandał, składa skrzydła, dostrzega pana Cogito, się waha" - przedstawił Urbański. W tym wypadku niezbędne było poproszenie o pomoc bliskiego, który uratował uczestnika "Milionerów" z opresji. Dla Herberta najpiękniejsza jest Nike w momencie, kiedy się waha.

Wydawcy teleturnieju poza geografią i literaturą postawili także na sztukę filmową. "Kto zagrał tytułową pannę młodą w filmie Tima Burtona z 2005 roku". Pytanie to było dość podchwytliwe, lecz Mikołaj nie dał się złapać w pułapkę. W "Gnijącej Pannie Młodej" tytułową rolę zagrała 12-calowa lalka.

Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. "Poucza, jak być dobrą żoną, a raczej trzecią żoną"Czytaj dalej

Biorąc udział w "Milionerach", należy pamiętać, że średnia oglądalność programu, jak podają "Wirtualne Media", wynosi aż 1,85 milionów widzów. Teleturniej posiada też bogatą tradycję, gdyż w zeszłym roku miała miejsce emisja 1000 odcinka show. Wymaga to niemałego przygotowania od osób, stających w szranki z Hubertem Urbańskim.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: [Milionerzy/Wirtualne Media]