Hubert Urbański. YouTube/tvnpl/Kadr z filmuŹródło: YouTube/tvnpl/Kadr z filmu
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 3 Września 2020

Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm

Uczestniczka ostatniego odcinka „Milionerów” otrzymała podchwytliwe pytanie, które warte było 40 tysięcy złotych. Kobieta zachowała zimną krew i postanowiła posłuchać swojej intuicji. Hubert Urbański zapytał ją, czym jest efekt nocebo.

W wyemitowanym w środę 2 września odcinku „Milionerów”, pani Agnieszka Minczyńska z Bydgoszczy kontynuowała swoją grę, którą rozpoczęła we wtorek. Kobieta napotkała pewne trudności przy pytaniu za 40 tysięcy złotych.

Nagle znany dziennikarz TVN przechodzi niespodziewanie do TVP Info. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoNagle znany dziennikarz TVN przechodzi niespodziewanie do TVP Info. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

„Milionerzy”: trudne pytanie za 40 tys. zł

Hubert Urbański przeczytał pani Agnieszce pytanie, które gwarantowało jej pewną kwotę 40 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco: „Efekt nocebo szczególnie mogą odczuć: A. hipochondrycy, B. nocne marki, C. szczęśliwe pary, D. noworodki”. Uczestniczka programu na początku nie była pewna, która z odpowiedzi jest prawidłowa. Postanowiła więc skorzystać z koła ratunkowego i zadzwoniła do swojej siostry. Niestety ona również nie wiedziała czym jest efekt nocebo. Z biegiem czasu pani Agnieszka zaczęła skłaniać się do odpowiedzi „A. hipochondrycy”, mimo że jej siostra odradziła jej ten wybór. Po długim czasie namysłu zawodniczka zaznaczył wariant, który od początku chodził jej po głowie i poprosiła Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi „A. hipochondrycy”. Okazała się, że miała rację i wygrała 40 tysięcy złotych, pozostając tym samym w walce o milion.

„Milionerzy”: czym jest efekt nocebo?

Prawda na temat realizacji programu Prawda na temat realizacji programu "Rolnik szuka żony" wyszła na jaw. Wielu może być oburzonychCzytaj dalej

Efekt nocebo według definicji, to pojawiające się niepożądane efekty leczenia, które spowodowane są bezpośrednim nastawieniem pacjenta do własnej choroby, lub zastosowanej przez lekarzy terapii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
2. Rozemocjonowana Dominika Gwit poinformowała fanów, że padła ofiarą oszustwa. Ostrzega innych przed niebezpieczeństwem, chodzi o produkty na odchudzanie

Jako przykład można podać osoby, które po leczeniu drogimi lekami przerzucają się na te tańsze. W momencie zmiany leków na rzekomo „słabsze” odczuwają efekt nocebo, który sugeruje im, że nowe leki działają znacznie słabiej niż te poprzedni, znacznie droższe.
 
Źródło: [wprost.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynników
  2. Koronawirus w podwarszawskiej szkole. Nauczycielka chora na COVID-19, uczniowie wrócili na lekcje
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?