Mierzeja Wiślana doczeka się niebawem prawdziwej rewolucji.. (screen) Facebook/Kancelaria Premiera / Relacja z wizyty prezydenta i premiera na Mierzei Wiślanej w sprawie budowy kanału żeglugowego
Źródło: (screen) Facebook/Kancelaria Premiera / Relacja z wizyty prezydenta i premiera na Mierzei Wiślanej w sprawie budowy kanału żeglugowego
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Maja 2020

Wielki protest podczas wizyty Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego na Mierzei Wiślanej. Przeciwnicy nie wytrzymali

Mierzeja Wiślana doczeka się niebawem prawdziwej rewolucji. Dotyczy to budowy kanału żeglugowego na jej terenie. W sobotę teren budowy odwiedzili prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wspólnie przekonywali, że przekop Mierzei ma sens i jest ważną decyzją dla polskiej niezależności. Nie wszystkim jednak ten pomysł przypadł do gustu. Istnieje liczne grono przeciwników tej inwestycji. To właśnie oni protestowali dziś podczas wizyty polityków.

Jak informuje TVN24, podczas dzisiejszej wizyty prezydenta i premiera na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, pojawiła się grupa protestujących osób. Są oni wyraźnymi przeciwnikami tej inwestycji. Zamierzali wręczyć politykom PiS wystosowaną przez nich petycję, wyrażającą ich sprzeciw wobec budowy kanału.

Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoJacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Mierzeja Wiślana. Protest przeciwników budowy kanału żeglugowego podczas wizyty prezydenta i premiera

Prezydent i premier w sobotę złożyli wizytę na Mierzei Wiślanej, a dokładnie na terenie budowy kanału żeglugowego, przekonywali, że jej przekop pod ten kanał jest ważną inwestycją i tym samym ważną decyzją dla polskiej niezależności.

Tego zdania nie podziela jednak spora grupa osób. Należą do niej m.in. działacze z inicjatywy "Obóz dla Mierzei Wiślanej". Według doniesień TVN24, podczas wizyty polityków na terenie budowy ustawili się wzdłuż drogi prowadzącej na ten teren, a w rękach trzymali transparenty z napisami: "Kasa w błoto" i "Szpitale nie kanał".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawa. Poważny wypadek na moście północnym. Płonie samochód, na miejscu służby ratunkowe
2. McDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od Polski

"W dobie kryzysu, istnieją ważniejsze potrzeby, takie jak na przykład niedofinansowanie służby zdrowia. Nie czas teraz na wielkie, monumentalne, z racjonalnego punktu widzenia absurdalne, z ekonomicznego punktu widzenia niepotrzebne inwestycje" - mówiła w rozmowie z TVN24 Mayra Wojciechowicz z inicjatywy "Obóz dla Mierzei Wiślanej". "Nie chcemy, by tak gigantyczna suma publicznych pieniędzy poszła w kanał" - dodała.

Protestujący na Mierzei Wiślanej mieli zamiar wręczyć Dudzie i Morawieckiemu petycję, pod którą podpisało się dotąd już 16 tys. osób. Nie doszło jednak do realizacji tego planu, a dodatkowo zostali spisani przez policję, o czym dowiadujemy się ze strony TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyją
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Dają mandaty za wyjazd nad jedno z najczystszych jezioro w Polsce. Trzeba uważać na długi weekend

Źródło: TVN24 / Interia