Michał Wiśniewski tuż po pierwszej turze wyborów nagrał przejmujące nagranie, które opublikował na Instagramie. Piosenkarzowi wyraźnie puściły nerwy.. EAST NEWS
Źródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lipca 2020

Michał Wiśniewski wpadł w furię. Opublikował nagranie, "mam wy****** co myślicie"

Michał Wiśniewski tuż po pierwszej turze wyborów opublikował na Instagramie emocjonalny filmik. Lider Ich Troje w mocnych słowach apeluje do swoich rodaków o poszanowanie cudzych poglądów oraz zaprzestania siania nienawiści i dzielenia Polski oraz Polaków na tych lepszych i gorszych. Muzyk skarży się na wszechobecny hejt, jaki obserwuje w kraju, płynący nawet ze strony osób z jego otoczenia. Mówił także o "patointeligencji". Piosenkarzowi wyraźnie puściły nerwy, trudno było mu zapanować nad emocjami.

Michał Wiśniewski w mediach społecznościowych opublikował mocne nagranie, na którym w ostrych słowach, tuż po pierwszej turze wyborów prezydenckich, zwraca się do Polek i Polaków. Wokalista odniósł się do zaobserwowanego przez niego zachowania części osób. Lider Ich Troje nazywa ich "patointeligencją" i mówi o "przegięciu sytuacji". Przyznał, że takie osoby ma również w gronie swoich znajomych. Co dokładnie mówił muzyk w swoim emocjonalnym nagraniu? Padły mocne słowa.

Łukasz Szumowski ma pilny plan ws. drugiej tury wyborów. Nie posłuchał Morawieckiego?Łukasz Szumowski ma pilny plan ws. drugiej tury wyborów. Nie posłuchał Morawieckiego?Czytaj dalej

Michał Wiśniewski w mocnym nagraniu na Instagramie. Piosenkarzowi wyraźnie puściły nerwy

Oprócz poruszenia kwestii zachowania części społeczeństwa po wyborach, które odbyły się w ubiegłą niedzielę, Michał Wiśniewski odnósł się także do swoich prywatnych doświadczeń związanych z falą hejtu i nienawiści. Jak sam przyznaje, przez 25 lat musiał mierzyć się z krytyką i na każdym kroku się tłumaczyć. Obrywali także jego fani, wielokrotnie wyzywani nawet od "plebsu". Piosenkarz dostrzega problem dzielenia Polaków na lepszych i gorszych, co bardzo go boli. Ludzi, którzy tak robią, nazywa "patointeligencją".

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP pokazały swój najnowszy sondaż prezydencki. Obyło się bez zaskoczeń
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Andrzej Duda jest zdecydowanym wygranym pierwszej tury wyborów prezydenckich, a największe poparcie uzyskał na wsiach i w małych miastach. Rafał Trzaskowski najwięcej głosów zdobył w dużych miastach. To nie umknęło części społeczeństwa i wznieciły się polityczne spory oraz podziały. Dochodzi do nieposzanowania poglądów innych osób i kpiny z tych, którzy myślą inaczej i głosują na innego kandydata. Niektórzy w ten sposób dzielą Polskę i Polaków na tych lepszych i gorszych. To nie podoba się Michałowi Wiśniewskiemu, dlatego postanowił za pośrednictwem nagrania zamieszczonego w mediach społecznościowych odnieść się do sprawy i zaapelować do Polaków o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku oraz wzajemnego szacunku.

"Zwracam się do tej całej patointeligencji, która po części jest również w moich znajomych zarówno na Facebooku, obserwuje mnie na Instagramie itd. Jest to mega słabe, bo abstrahując od tego, kto dzieli tą Polskę tak naprawdę, to teraz wy pokazaliście, że w dużym stopniu to zależy od was. Mam absolutnie wyje....e co myślicie o moich małżeństwach, co myślicie o mojej muzyce. Ja rozumiem, że można mieć różne gusta, z estetyką się nie dyskutuje i całe 25 lat, które jestem na tym rynku, musiałem tłumaczyć się, co robię nie tak, co robie źle, że jestem w ten sposób hejtowany. To jest oczywiście słabe, ale ok. Rozumiem, że poddaje się krytyce i tym samym muszę znosić te wszystkie docinki. Przez tyle lat musiałem znosić, że jestem Polską "C", Polską "D", "E" dla której gram, moją publiczność wyzywano od plebsu i jakby nieszczególnie się moja publiczność tym przejmowała" - słyszymy na nagraniu Michała Wiśniewskiego na Instagramie.

"Teraz jesteśmy po wyborach. Fajnie, że każdy ma swojego kandydata - mój nie przeszedł do drugiej rundy. Jest ok, stoję przed kolejnym wyborem. Ale mega wku....a mnie po prostu to, że nie potraficie zapanować nad swoimi emocjami i tworzycie kategorie ludzi mieszkających na wsi, mieszkających w jakimś tam regionie. Wy ludzie inteligentni z zasady, co oczywiście z mądrością nie idzie w parze, teraz to wy dzielicie Polskę. Jeżeli już starał się ją przez te lata dzielić to oczywiście robił mega źle, a teraz robicie to wy i to wy jesteście na tym froncie. Możecie walczyć o swojego kandydata, macie do tego pełne prawo - ja robię to w piosenkach, ja robię to w rozmowach prywatnych - wszystko możecie. Ale naprawdę nie da się nie wstawiać tych znaków interpunkcyjnych, słów brzyskich niefajnych chcąc skomentować to, co wy robicie teraz - mówił Michał Wiśniewski w dalszej części swojej wypowiedzi, poruszając kwestię zachowania Polaków po pierwszej turze wyborów.

Nagranie Michała Wiśniewskiego tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: party.pl / Instagram