Michał Szpak. Instagram/michal_szpakofficial
Źródło: Instagram/michal_szpakofficial
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Stycznia 2020

Czy Szpak jest sojusznikiem środowiska LGBT? Znamienne zdjęcie z rodziną

Michał Szpak kilkukrotnie swoimi występami zdawał się sygnalizować swoją akceptację dla wszystkich ludzi. Jako wyjątkowo queerowy odebrany został jego występ na Stadionie Śląskim z okazji sylwestra. Trudno w inny sposób odczytywać jego widoczną w strojach, polemikę z rolami płciowymi, czy adresowane do widzów słowa o "wolności w wyrażaniu siebie".

Sam Michał Szpak jest heteroseksualny. Zapewne nigdy nie musiałby odpowiadać na pytanie o swoją orientację seksualną, gdyby nie sposób, w jaki społeczeństwo odbiera jego androgeniczny wizerunek. Już kiedy debiutował w programie "X Factor", Maja Sablewska kazała mu pozbyć się błyskotek. Całe szczęście - nigdy więcej jej nie posłuchał.

Na Dorotę Gardias spadła fala krytyki przez zdjęcie z psem. Na Dorotę Gardias spadła fala krytyki przez zdjęcie z psem. "Liczy się tylko ilość lajków?"Czytaj dalej

Jednocześnie Szpak nigdy nie zadeklarował wsparcia dla środowiska LGBT bezpośrednim działaniem. Nie angażował się chociażby, w przeciwieństwie do wielu innych gwiazd, w akcje "Kampanii Przeciw Homofobii". Można to uznać za zrozumiałe, biorąc pod uwagę, często uzależniony od wpływów politycznych rynek muzyczny. Wspomnieć w tym kontekście wystarczy oburzenie, jakie w mediach Tadeusza Rydzyka wywołało zaproszenie na "Sylwestra Marzeń" TVP Natalii Oreiro - zadeklarowanej sojuszniczki LGBT.

Michał Szpak nigdy nie powiedział tego wprost

Mimo powściągliwości, wywoływanego non stop do tablicy piosenkarza, jego zdjęcie z ostatnich świąt Bożego Narodzenia, wzbudziło spekulacje. Widać na nim artystę pozującego z rodziną w koszulce z tęczową falgą - symbolem środowiska LGBT.

- Wiele pokoleń życzy Wam Wesołych Świąt! - napisał, umieszczając fotografię.

Michał Szpak na rodzinnym zdjęciu

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobę

3. Ciemne kropki na ścianie to sygnał ostrzegawczy. Uchroń się przed nieprzyjemnościami w domu bądź hotelu Ciemne kropki na ścianach naszego domu czy p

4. Rydzyk nie będzie zadowolony. Mocny wywiad z Marianem Opanią

5. Agata Duda podsumowana u Rydzyka. Czarno na białym

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku