Michał Szpak na prezentacji ramówki TVP. Facebook/Michał SzpakŹródło: Facebook/Michał Szpak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Sierpnia 2020

Jacek Kurski zareaguje? Padły pytania o zwolnienie, Michał Szpak przemycił na ramówkę TVP niewygodny dla kierownictwa przekaz

Michał Szpak współpracuje z TVP, choć jego poglądy zdają się być dalekie od narracji, zarządzanej przez Jacka Kurskiego telewizji. Podczas prezentacji jesiennej ramówki publicznego nadawcy, piosenkarz pozował na ściance z wyjątkowym symbolem. Na jego skroni widniała tęczowa flaga.

Służby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąSłużby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąCzytaj dalej

Homofobia w TVP pod rządami Jacka Kurskiego

Choć Jacek Kurski funkcję prezesa zarządu Telewizji Polskiej sprawuje już od 4 lat, z nominalnymi przerwami, dopiero w ostatnim czasie narracja publicznego nadawcy stała się tak homofobiczna. Wspomnieć wystarczy, że dziennikarze TVP, po zatrzymaniu niebinarnej aktywistki Margot, usilnie wypowiadali się o niej w formie męskiej oraz powtarzali neologizm "ideologia LGBT".

Dla wielu, związanych z telewizją Jacka Kurskiego gwiazd, retoryka ta jest nie tylko akceptowalna, ale i pozwala im na "rozwinięcie skrzydeł". Za przykład posłużyć może tutaj Jarosław Jakimowicz, który systematycznie daje wyraz swoim uprzedzeniom na antenie, zyskując dzięki temu kolejne awanse. Od kilku tygodni sprawdza się w roli współprowadzącego program "W Kontrze", gdzie razem z Magdaleną Ogórek, komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Teoretycznie, w opozycji do tak konformistycznych postaw, pozostawać powinien Michał Szpak. Piosenkarz, będący jedną z twarzy produkcji "The Voice of Poland" jakiś czas temu przerwał milczenie ws. swojego podejścia do LGBT. Do ujawnienia poglądów sprowokowały go zatrzymania broniących Margot aktywistów w Warszawie, nazywane przez niektórych "polskim Stonewall".

Przepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćPrzepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćCzytaj dalej

- Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja? Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasza podstawowa wartość. (...) Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem 'F**k it', czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! Do ludzi! Do ludzi!. Wszyscy, do ch**, jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF - powiedział na nagraniu, zamieszczonym na Instagramie Szpak.

Michał Szpak szykuje się do kolejnego sezonu "The Voice of Poland" z tęczą na twarzy. Padły pytania o zwolnienie

Podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP, Michał Szpak pozował na ściance z namalowaną na skroni tęczą. - Bądź miłości pełen w tym nieludzkim czasie - napisał pod zdjęciem z wydarzenia na Instagramie. Tęcza natychmiastowo przykuła uwagę dziennikarzy. Nie dziwi, że zaczęły pojawiać się pytania o potencjalne zwolnienie wokalisty za jego poglądy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Emeryci już nie dostaną pieniędzy do ręki? Prezes ZUS ujawniła, jak będzie
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. We wrześniu może cię spotkać niemiła niespodzianka

"Pudelek" postanowił zapytać Szpaka wprost o to, czy nie boi się, że tęczowa przypinka, którą miał na sobie na planie "The Voice of Poland", zniknie w postprodukcji. - Nie mam pojęcia. Jestem ciekawy, co się z tym wydarzy. Propagowanie wolności nie jest niczym złym. Walczyłem o tolerancję odkąd pojawiłem się na scenie. I będę o tolerancję walczył teraz. Uważam, że wiele sytuacji, które teraz mają miejsce, jest totalnie groteskowa - mówi Szpak.

Pytanie "Pudelka" nie było bynajmniej bezpodstawne. Kilka miesięcy temu bydgoski oddział TVP3 "ocenzurował" symbol LGBT w zupełnie niepozornym materiale. W dotyczącym czytelnictwa programie "Zbliżenia", montażysta pozbawił kolorów, widoczną w tle, malutką tęczę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuratury
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Nowe, duże ognisko koronawirusa. Sytuacja jest coraz gorsza zwłaszcza w jednym miejscu