Michał Szpak. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Listopada 2020

Michał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służby

Za pośrednictwem mediów Michał Szpak ostrzegł swoich fanów przez kolejnym, dokładnie zaplanowanym działaniem oszustów. Warto się zainteresować i przygotować, by nie ujawnić swoich wrażliwych danych lub nie utracić oszczędności.

Postęp technologiczny stworzył niebywałe możliwości dla ludzi na całym świecie. Różnego rodzaju platformy stają się jednak łakomym kąskiem dla oszustów, którzy podszywając się pod osobistości, dążą do wyłudzenia informacji na wasz temat. O kolejnej metodzie złodziei poinformował Michał Szpak.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Michał Szpak podał ważny komunikat: "Giń! Oczywiście w otchłani celi"

Ostatnio dochodziło do licznych prób popełniania przestępstw jako rzekomy pracownik banku lub policji. Dziś coraz więcej Polaków zaczyna zdawać sobie sprawę z metod zabezpieczania się przed podejrzanymi aktywnościami osób trzecich w sieci.

Wymusiło to na oszustach zmianę sposobu podejmowania działań. Na Facebooku wciąż jest wiele grup nieobeznanych w świecie mediów. Wielu z was mogło dostrzec na różnych forach społecznościowych nagrania live z udziałem sław.

Rzekome gwiazdy oferowały pieniądze za rozwiązanie konkretnej zagadki, a fałszywe konta, założone na potrzebę akcji, rozpowszechniały relacje, by okraść jak najwięcej osób. Jedną z ofiar działania okazał się Michał Szpak, którego podobizna występuje na kilku materiałach.

Artysta po czasie dowiedział się o akcji i zareagował niemal natychmiastowo. Na Instagramie ostrzegł fanów przed braniem udziału w podobnych relacjach. Nie zabrakło też ostrych deklaracji pod adresem autorów całego zamieszania.

Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: "Jesteśmy nieszczęsnym krajem"Czytaj dalej

- Dochodzi do mnie mnóstwo, naprawdę mnóstwo wiadomości od was, że ktoś się pode mnie podszywa i próbuje wyłudzić pieniążki w sieci. Organizuje jakieś dziwnie konkursy, gdzie ja niby prowadzę live'y - podaje Michał Szpak, po czym dodaje: - Chciałem wam tylko powiedzieć, że to nie ja. Nie dajcie się zwieść. Nie wysyłajcie żadnych numerów kont, ani żadnych dziwnych odpowiedzi - słyszymy na nagraniu.

Wiemy też, że Michał Szpak wykonał już pierwsze kroki celem odkrycia tożsamości oszustów oraz postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości. Incydenty zostały już zgłoszone funkcjonariuszom policji. - Myślę, że wkrótce ta osoba, która się pode mnie podszywa, zostanie unicestwiona. Giń! Oczywiście w otchłani celi - odgrażał się muzyk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Auchan wpadł na pomysł jak sprzedawać nawet w niedzielę. Sieć już ruszyła z nowym rozwiązaniem
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Ofiarą podobnego działania padła Joanna Krupa. Pamiętajcie, by nigdy nie podawać autorom podobnych zdarzeń numeru PESEL, numeru kart płatniczych lub miejsca zamieszkania, czy zameldowania. Nagrania należy zgłosić do zespołu Facebooka jako spam lub próbę oszustwa.

Michał Szpak rozwija swoją karierę w zawrotnym tempie, co daje przestępcom pole do działania. Ostatnie działania, wymierzone w jurora "The Voice od Poland", miały miejsce jeszcze w styczniu. Wówczas na Instagramie pojawiało się coraz więcej fałszywych kont muzyka, które za pomocą internetowego tłumacza próbowały nawiązać kontakt z fanami Szpaka.

Rząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłRząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Domowe i babcine sposoby na odporność. Wyjaśniamy czy warto z nich korzystać
  2. Najlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznie
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościć
  7. Najpopularniejsze gry na PlayStation przecenione z okazji Czarnego Piątku. Gracze rzucili się na zakupy

Źródło: [Instagram/Michał Szpak]