Michał Olszański. (zd. il.) TRICOLORS/East NewsŹródło: (zd. il.) TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Września 2020

Czy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłym

Michał Olszański przez 21 lat pracował dla TVP. Ponad rok temu przestał prowadzić "Pytanie na śniadanie", a niedawno zakończył współpracę z Telewizją Polską. Okazuje się, że jego koleżanka ze śniadaniówki nie mówi o nim w pochlebnych słowach.

Olszański nie poprowadzi też programu "Magazyn Ekspresu Reporterów", którego przez wiele lat był prowadzącym. Sam dziennikarz wie, że rozstanie z TVP nie jest najłatwiejsze, przecież przez większość kariery zawodowej pracował właśnie tam. Po 21 latach pracy zwolniono go w trybie nagłym.

Nagle do studia Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczonaCzytaj dalej

Michał Olszański unosił głos na Annę Popek?

"Pytanie na śniadanie" prowadziła z Michałem Olszańskim m.in. Anna Popek i Monika Zamachowska. Zamachowska także pożegnała się z pracą dla TVP, a dowiedziała się o tym w momencie, gdy nie została uwzględniona w grafiku. Jak zmiany skomentowała Telewizja Polska? Dla serwisu "Plejada" Centrum Informacji TVP wyjaśniło skąd te zmiany.

- "Pytanie na śniadanie” jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce, co oznacza, że wciąż musi się rozwijać i zaskakiwać widzów. Jesteśmy świadomi, że widownia "Pytania na śniadanie" jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji - czytamy w "Plejadzie". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Żali się, że nie wystarcza mu 6 tysięcy emerytury, żona wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Właśnie rozpoczął drogą, odchudzającą kurację
 

I choć Michał Olszański prowadził "Pytanie na śniadanie" przez 10 lat, to nie będzie kontynuował już swojej kariery w TVP, w przeciwieństwie do swej dawnej programowej koleżanki, Anny Popek. Gdy dziennikarka dowiedziała się o Olszańskiego, postanowiła skomentować dla "Faktu" ich współpracę. Niestety nie do końca ocenia ją pozytywnie, a głównym problemem wśród prowadzących był "inny temperament".

Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Czytaj dalej

- Z racji tego, że Michał jest starszy, to miał inny temperament, inne pomysły. On zawsze troszkę na mnie krzyczał za różne sprawy. Zawsze też mnie ganił za podejście do życia, ale to w żartobliwym tonie - mówiła Anna Popek dla "Faktu".

Popek nie uważała Olszańskiego za mentora zawodu, ze względu na jego długi staż. Sama próbowała się dowiadywać, jak może wypadać lepiej na antenie.

- Uczyłam się sama. Tutaj nie można powiedzieć, że mnie uczył. Byliśmy partnerami na równi traktującymi swoje kompetencje zawodowe - mówiła w tabloidzie.

Sam Olszański postanowił odpowiedzieć Popek na zarzuty, również na łamach "Faktu". - Uważam, że jak pracowaliśmy z Popek to byliśmy zgranym duetem. Ona jest wierząca i nie ukrywa tego i jest konserwatywna. Ja natomiast jestem niewierzący i liberalny w swoich poglądach. Na tym tle mogła być sytuacja, że czasami się z sobą spieraliśmy, ale nie było mowy o tym, żebym na nią krzyczał. Uważam, że fajnie potrafiliśmy ze sobą współpracować. Nigdy nie narzekała - stwierdził. 

Podobno między współpracownikami dochodziło do niezgody, ze względu na różniące się poglądy życiowe.

Źródło: Fakt, Pudelek

Byli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachByli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 480 zł w dół na umowie zlecenia. Rząd szykuje cięcie wypłat milionów Polaków
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku